15 Haziran 2004 10:41

Chow Yun-Fat'lı Çin Tarihi

John Woo yorulmak bilmiyor!

John Woo yorulmak bilmeyen bir yönetmen, daha bir projesini henüz duymuşken başka bir yapımla ortaya çıkıveriyor. Gökkuşağı 6'yı yeni haberdar olmuştuk ki bu sefer de Çin tarihini anlatacağı bir roman uyarlamasıyla karşımızda.Dark Horizons'un haberine göre Woo, The Romance of Three Kingdoms adlı bir film için hazırlanıyor. Luo Guanzhong'un 14.-15. yy.'da yazmış olduğu aynı isimli tarihi epik romandan uyarlanacak filmde başrolde Kaplan ve Ejderha'dan hatırlayacağınız Chow Yun-Fat var. 2. ve 3. yy.'larda Han Sülalesi'nin çöküşünün ardından Çin'de onyıllarca sürecek bir savaş dönemi başlar ve ülke üç krallığa bölünür. Bu savaşların ardından Jin adıyla yeni bir sülale dağılmış ülkeyi ve krallıkları birleştirir. Konu böyle olunca oyuncu kadrosu belli olmasa bile tahminler yürütmemiz çok kolay. Tüm hikaye 2. ve 3.yy.'da Çin'de geçtiğine göre yönetmen Çin'li bir kadro kurmak zorunda.Bir yanda Spy Hunter diğer yanda Gökkuşağı 6, yakın bir zamanda Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu yararına 8 yönetmenle birlikte yapılacak bir film, şimdi de The Romance of Three Kingdoms…Program bu kadar yoğunken Çin Tarihi'ni görmek için biraz beklememiz gerecek gibi gözüküyor. Tabi eklemeyi unutmayalım John Woo, Yüz Yüze'nin devam filmini çekebileceğini de söyledi.
Yorumlar
 • YÖNETMEN JOHN WOO NUN BENCE EN İYİ AKSİYON FİLMİ "YÜZYÜZE" DİR.ÇİN TARİHİNİNE İLİŞKİN FİLMİ NASIL OLACAK GÖRECEĞİZ?"KAPLAN VE EJDERHA" DA ANG LEE GERÇEKTEN YARATTIĞI ATMOSFERLE İZLEYİCİYİ ÇAKMASİNİ BİLMİŞTİ.BUNU BİR KEZ DAHA BENCE HAKKI VERİLMEYEN "HULK" TADA TEKRARLADI.JOHN WOO NUN PROJELERİ ARASINDA YÜZYÜZENİN DEVAMININ OLAMSI DA GÜZEL BİR HABER...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

  Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

 • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

  İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

 • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

 • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

  Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir