17 Ocak 2016 23:01

Christian Bale, ‘Enzo Ferrari’ rolünden vazgeçti!

Ünlü oyuncu bu büyük fırsatı fazla kilolar için reddetti...

1987’ de ki “Empire of the Sun” filmindeki performansından beri Christian Bale oyunculuktaki başarısıyla yükselen bir grafik sergiledi. Oyuncu, roller için geçirdiği fiziksel değişiklikler konusundaki cesaretiyle ve azmiyle, büyük bütçeli filmlerin aranan ismi oldu.

Hollywood oyuncuları için, ünlü insanların biyografilerinde başrol sahibi olmak, riskli de olsa, başarılı olunduğu takdirde mükafatı çok büyük roller olarak bilinir. En son, Enzo Ferrari’nin biyografisinin çekileceği duyurulduğunda, başrolü kimin oynayacağı merak konusuydu. Ferrari’nin kurucusunun hayatının anlatılacağı film için Paramount Pictures stüdyoları, yönetmen Michael Mann’i seçti. Önümüzdeki yaz çekimleri İtalya’da başlayacak filmin başrolü için yönetmen, Christian Bale’e teklif götürdü. Son dakikaya kadar işler yolunda gidiyor diye düşünüyorduk ve oyuncuyu bu rolde izlemek için sabırsızlanıyorduk. Ancak son haberlere göre oyuncu rolü reddetmiş. Sebebi ise kısa bir sürede alması gereken kilolar.


Christian Bale, oyunculuk kariyeri boyunca “The Machinist” filmindeki inanılmaz kilo kaybı, ya da “American Hustle” filmi için aldığı kilolar olsun, rolleri için fiziki açıdan dramatik değişiklikler geçirmekten çekinmedi. Ancak bu sefer kilo alması için verilen zaman oyuncuya kısa geldi. Bu kadar az zamanda kilo almasının sağlığı açısından iyi olmadığını söyleyen oyuncu, rolden vazgeçti. Belki de oyuncu artık bu tarz büyük fiziksel değişiklikleri yapmak konusunda kotasını doldurmuştur. Çünkü geri çevirdiği teklif, oldukça büyük bir rol.


Çekimlere bu kadar az zaman kala, başrol oyuncusuz kalmış olmak, yapımcıları oldukça kötü bir durumda bırakmış olmalı. Şimdilik yönetmen başka, büyük ve başarılı, aynı zamanda Enzo Ferrari’ye uygun bir isim bulmak zorunda. Film, 1957 yılında ünlü otomobil devinin kişisel ve iş anlamında yaşadığı ikilemlere odaklanacak. Hepimiz heyecanla, bu büyük rolü kimin üstleneceğini merakla bekliyoruz.

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  • mesut özil varken christian bale e ne gerek var

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir