13 Mayıs 2003 23:41

Christopher Nolan'a Özel Ödül...

En son Insomnia ile sinemalarımıza uğrayan genç sinemacı Christopher Nolan'a The Sonny Bono Visionary Filmmaker Ödülü verildi. 99 yılından beri Her sene Palm Springs Uluslararası Film Festivali'nde, sinema sanatına yaptığı katkılar göz önüne alınarak bir yönetmene verilen ödül, henüz üç film yapmış olmasına rağmen günümüzün en dikkat çekici yönetmenlerinden birisi olarak kabul edilen Nolan'a verildi. İngiliz yönetmen için programa alınan bir retrospektif de sinemacının dünyasını bir kez daha izleyicilerin huzuruna sundu.Festivalden yapılan açıklamada: yönetmenin henüz üç film yapmış olmasına rağmen, dünya sinemasında göz ardı edilemeyecek bir ağırlığının olduğunun altı çiziliyor. Ödül daha önce M. Night Shyamalan ve Baz Luhrmann gibi sinemacılara verilmiş. Yönetmen Memento filmiyle dikkatleri üzerine çektikten sonra, ilk filmi Following keşfedilmiş, iki filmin ardından da Nolan büyük bütçeli Insomnia için destek bulmuştu. Her ne kadar son filmi ilk iki filmin şaşırtıcı yaratıcılığından uzak, ortalamanın üzerinde bir gerilim filmi olarak karşımıza çıksa da, yeni filmleri merakla beklenen yönetmenlerden biri oldu.
Yorumlar
  • hem memento hem de düşük bir bütçeyle çektiği ilk filmi following altın değerinde filmler. christopher nolan'ın izlediğim filmleri bunlar ve eminim diğerleri de bunlar kadar özel filmler. prestige, insomnia en kısa zamanda bunları izleyeceğim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir