28 Temmuz 2003 16:53

Çikolatacı Korsan

Tim Burton'un Roald Dahl uyarlamasında Johnny Depp rol alacak!

Tim Burton'ın proje takvimi 2005 yılına kadar belli. Şu sıralarda post prodüksiyonda olan Big Fish'in ardından The Corpse Bride isimli animasyonun yapımcılığını üstlenecek olan kült sinemacı, 2005 yılında Çarli'nin Çikolata Fabrikası'nın (Charlie and the Chocolate Factory) yeniden yapımı için kamera arkasına geçecek. Daha önce müjdelediğimiz Roald Dahl uyarlamasında Willy Wonka karakterini canlandıracak olan oyuncu belli oldu. Christopher Walken ile Michael Keaton arasında kararsız kalan yönetmen, rolü bir başka oyuncuya, kadim oyuncusu Johnny Depp'e verdi. Bu kararda oyuncunun Karayip Korsanları filmindeki performansının etkili olduğu söyleniyor.Çocuk okuyucuların gayet yakından tanıdığı kitap, yaşıtlarının aksine çalışmak zorunda olan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Canı çikolata ve şeker çekmesine rağmen satın alma imkanı olmayan Çarli, çikolata fabrikasının sahibi Willy Wanko'nun açtığı bir yarışmaya katılmaya karar verir. Eğer yarışmayı kazanırsa, hayatı boyunca yetecek kadar çikolata kazanacak, daha da önemlisi efsanevi fabrikayı ziyaret etme imkanı bulacaktır.Hayalperest yönetmenin yolu bir kez daha Johnny Depp ile kesişti. Bu kesişmenin sonucunu ise merak etmemek mümkün değil, ne de olsa ikisi de çikolata gibi sinemacı!
Yorumlar
  • bikere o çikolatayı sevmiyo küçükken alerjisi olduğu için 12 yaaşından beri çikolata yiyemiyo

  • daha oncede cikolata isminde bi filmde oynamıstı muhaha galiba cikolatayı cok sevio :)

  • johnny depp inanıyorum ki harikalar yaratır yine.....

  • Johnny kötü film yapmaz . Seçilmiş , güzel insan , aile babası , mütevazi , sevgili

  • Tabii ki mükemmel bi film olucak! Aslında Tim Burton we Johnny Depp yanyana geldiinde mükemmel filmler ortaya çıktıını artık hepimiz biliyo ama ben yine de sööliim dedim yanii! ;)...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir