25 Eylül 2009 10:12

Çin Devrimi

Robert De Niro ve Jane Rosenthal, batılı gazetecinin deneyimlerini sinema filmi yapıyor...

Roy Rowan'ın Çin Devrimi'ni anlattığı Chasing the Dragon: A Veteran Journalist's Firsthand Account of the 1949 Chinese Revolution kitabı sinema filmi oluyor. Projenin arkasında bulunan Robert De Niro ve Jane Rosenthal, Mao'nun ve komünizmin Çin'deki gelişimini batılı bir gazetecenin gözüyle anlatmak istiyor.Jon Marans ve Yuri Sivo'nun senaryosu, tarihi olayı arka plana yerleştirerek farklı bir aşk öyküsü anlatmayı hedefliyor. 1946 yılında Çin'e giden ve freelance çalışarak Amerikan dergilerine makale ve fotoğraf yollayan Roy Rowan, Çin'deki gelişmeler esnasında da batının gözü kulağı olmayı sürdürdü.
Yorumlar
  • Robert De Niro 'nun adı nerde geçse hemen merak eder bakarım yapılacak olan bu film sanırım belgesel tarzı bişey olcakk ayrıca içine aşk temasını da almış sanırsam en son de niro'nun the good shepherd adlı filmini izlemiştim ,film politik bir olayı anlatıyordu ve aynı zamanda belgesel bir film özelliği taşıyordu eski bir CIA ajanıyla ilgili bir konusu vardı .Bu çekilmesi olası olan film de bu tarz bir filmmiş gibime geliyor ...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir