16 Ağustos 2004 12:31

Çin Tarihinin Adı Kondu

John Woo, Chow Yun-Fat'i Çince konuşturacak

John Woo'nun, Luo Guanzhong'un The Romance of Three Kingdoms adlı epik-tarihi romanını beyazperdeye uyarlayarak Çin tarihini anlatacağını duyuralı çok oldu. Chow Yun-Fat'in başrolde oynayacağı filmin adı da sonunda belli oldu; The War of the Red Cliff.Çin tarihinin 2.-3. yüzyıllarında yaşananları konu alan hikaye için Woo'nun tamamen Çinli bir kadro kurması gerektiğini söylemiştik ve yönetmen bununla da kalmayarak filmi de Çince çekmeye karar verdi. Nerdeyse on yılı aşkın bir süredir Çince film yapmayan yönetmen 1992'den beri Yun-Fat'le de çalışmamıştı. Son çalışmaları Hard Boiled'dan beri birarada görmediğimiz ikili hızlı bir dönüşe hazırlanıyor.Woo'nun yapım aşamasında olan filmi Land of Destiny'de de Chow Yun-Fat başrolde. 19. yüzyılda Çinden Amerikaya göçeden Gun Li'nin hikayesi gerçek olaylara dayanıyor. Amerikaya özgürlüğü için gelen Gun Li, yeni ülkesine varır varmaz fark eder ki karısı ve kendisi demiryollarında köle olarak çalıştırılmak üzere satılmışlardır. Woo ve Yun-Fat ikilisini, hem de iki filmle birden, yeniden beraber görmek için sabırsızlanmayan var mı?
Yorumlar
  • woo nun olduğu filmi hiç soruşturmam hemen giderim he illaki güvercinler kargalar olur ama olsun adam kaliteli film yapıyor kardeşim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir