15 Nisan 2011 00:00

Çin 'zaman yolculuğu'nu yasakladı!

Çin Devlet Sinema, Radyo ve Televizyon İdaresi bu kez zaman yolculuğunu konu edinen filmlerin ülkede yayınlanmasını yasakladı.

Sansür kararları ve yasaklarıyla uluslararası kamuoyunun tepkisini toplayan Çin bu kez 'zaman yolculuğu'nu yasakladı.

31 Mart’ta kabul edilen ancak genelge kapsamında senaryolarında ''fantezi öğeleri, zaman yolculuğu, efsaneler, tuhaf hikayeler, absürd teknikler ve hatta feodal dönemden kalma batıl inançlar, kadercilik, reenkarnasyon, muğlak ahlaki dersler ve olumlu düşünce eksikliği'' bulunan film ve diziler yasaklandı.


İzlemeniz Gereken Bilimkurgu Filmleri

Hükümetten yapılan açıklamada televizyon dizilerinin zamanda geriye giderek tarihi yeniden yazabilen karakterlere yer vermemesi gerektiği, bu tür yapımların Çin mirasına aykırı olduğu ifade edildi.


2011'in Merakla Beklenen Filmleri


Çinli yetkililerin aldığı bu sansür kararıyla 'Star Trek' (Uzay Yolu), X- Files' (Gizli Dosyalar), Dr. Who, 'Back to the Future' (Geleceğe Dönüş) ve Terminatör gibi zaman yolculuğunu konu alan yapımlar artık yayınlanamayacak.


Yorumlar
  • Çocuklar için bazı sınırlamaların yararlı olduğunu düşünüyorum. Ancak yasaklamaların devlet değil ama aileler ve sivi toplum örgütleri aracılığı ile yapılması yayıncıların çocuklarımızın psikolojilerini ihmal etmemelerini de sağlayabilir.

  • lol

  • DOĞRU KATILIYORUM.

  • Uğraştıklarına bak ya komedi

  • BENCE DOĞRU KARAR HEPSİ SAÇMA SAPAN GERÇEK DIŞI FİLMLER.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir