8 Temmuz 2013 00:00

‘Cinnet’ vizyonda

Endonezya yapımı gerilim ‘Cinnet’ vizyondaki yerini aldı.

Daha önce film eleştirmeni olan Endonezyalı ünlü yönetmen Joko Anwar’ın son filmi Cinnet (Modus Anomali) Türkiye sinemalarında da vizyona girdi.

Filmin konusu şöyle: Genç adam, karısı ve iki çocuğuyla ormanın içinde tatil yaparken davetsiz bir misafir her şeyi altüst eder. Tam olarak neler olduğunu anlayamadan kayıp bir zaman yaşar ve bu sürecin sonunda kendine geldiğinde ailesi yanında değildir. Ardından ormanda tatile gelmiş olan bir başka aile ile karşılaşır.


Anwar ilk yönetmenlik filmi Janji Joni (Joni’s Promise, 2005), büyük bir gişe başarısı yakalarken, eleştirmenlerden de tam not almayı başardı. TEMPO dergisi, Janji Joni’yi yılın en iyi filmi ve Joko Anwar’ı da en iyi yönetmen seçti. İkinci yönetmenlik denemesi Dead Time: Kala, uluslararası film eleştirmenlerinden büyük övgü aldı. Film, New York Asya Film Festivali’nde kazandığı jüri ödülünün yanı sıra pek çok festivalde sayısız başarı elde etti. Sight & Sound dergisi, filmi 2007 yılının en iyi filmlerinden biri seçti.


Yönetmenin en başarılı filmi olarak gösterilen üçüncü filmi The Forbidden Door (Pintu Terlarang, 2009) Puchon Film Festivali’nde En İyi Puchon Ödülü’ne layık görüldü.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir