6 Ocak 2011 01:00

Çıplaklık bile kurtaramadı

Amerikan sinemasının 2010 yılında elde ettiği toplam gişe son 15 yılın en düşük hasılatı oldu.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINUSA Today'in haberine göre 2009 yılında Amerikan filmlerine giden seyrici sayısı yüzde 5,36 düşerek 1 milyar 350 milyon kişiye indi ve Hollywood 1996'dan bu yana en düşük gişeyi geçen yıl elde etti.

Gişedeki düşüşü bilet geliriyle telafi etmeye çalışan yapımcılar 7,46 dolarlık ortalama bilet fiyatını yaklaşık 40 sentlik artışla 7,85 dolara çekti.

Bu çabayla gişe rakamları biraz daha yükselse de 10,556 milyarlık hasılat yine de önceki yılın 10,6 milyar dolarlık hasılatının gerisinde kaldı.ANGELİNE JOLİE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Angelina Jolie ve Johnny Depp'in başrolleri paylaştığı 'The Tourist' ve Jake Gyllenhaal ve Anne Hathaway'in çıplak sahneleriyle reklamı yapılan 'Love and Other Drugs' gibi filmler bile gişede hayal kırıklığı yaratırken, 'Toy Story 3' yılın en çok hasılat getiren filmi oldu.

Yorumlar
  • Öldükden sonra cehennemde yanınca çok pişman olucak.

  • Şimdi açıyor ama bir gün cayır cayır yanacak,öldükden sonra!!!!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir