22 Mart 2016 12:30

Çizgi filmlerdeki şaşırtan sahneler

Bunları fark etmiş miydiniz?

Büyüklerin de severek izlediği birçok çizgi filmde şaşırtıcı sahnelerle karşılaşabilirsiniz.

Genelde küçük izleyicileri hedef alan çizgi filmlerde bazen büyüklere yönelik espriler de yer alabiliyor.

Sünger Bob Kare Pantolon, adını gelmiş geçmiş en mutlu deniz canlısı Sünger Bob'dan alıyor ancak çizgi dizide intihara gönderme yapan sahnelerle karşılaşmak mümkün.

Örneğin bir bölüm Sünger Bob'un çok sevdiği dostu Squidward'ın bunalıma girmesi üzerine kurulu. Bölüm boyunca yayınlanan sahnelerde Squidward'ın kendini öldürmeye çalıştığını düşünüyoruz. Ancak olayın göründüğü gibi olmadığını anlıyoruz...Squidward yalnızca fırındaki brownie'lerini kontrol ediyor.

Bir başka bölümde ise Sünger Bob zaman yolcuğu yapıp Ortaçağ'a gidiyor. Burada bir gardiyanın kendini öldürmekten son anda vazgeçtiği bir sahneyle karşılaşıyoruz.Bir diğer bölümde Plankton, düşmanı Bay Yengeç'in onunla uğraşmasına daha fazla dayanamayıp yolun ortasına uzanıyor ve bir arabanın geçmesini bekliyor.1934 yılından bu yana yayınlanan Looney Tunes çizgi filmi, ilk zamanlar sinemalarda film başlamadan hemen önce gösteriliyordu. Bu bölümler çocuklardan çok yetişkinlere ulaştığından, çizgi filmin yaratıcıları büyüklere özel espriler yapmayı özellikle tercih ediyordu. Bu dönemdeki bölümlerde çok sayıda "Nazi" esprisi görebilirdiniz.Çizgi film sinemalardan televizyona transfer oldu ama büyüklere yönelik espri anlayışını da sürdürdü.

Örneğin 1995 yılında yayınlanan bir bölümde "Sam" karakteri kendini bir hapishaneye kilitler. Hatasını fark eder ancak arkasını dönüp baktığında hücrede pembe, tavşanlı bir terlik giymiş olan bir mahkum görür. Mahkum Sam'e gülümseyerek "kimse seni duyamaz" der, Sam, neye uğradığını şaşırır.Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir