6 Eylül 2005 17:25

Çizgi Roman Uyarlamaları Geliyor

Uyarlanacak on yeni çizgi romanın isimleri açıklandı

Marvel, artık Marvel Entertainment olarak anılacak. Bu isim değişikliğini bu gün açıklayacak olan şirket aynı zamanda on yeni süper kahraman çizgi romanının da filme çekileceğini açıklayacak.The Hollywood Reporter'ın bildirdiğine göre, uyarlama yapılacak çizgi romanlar şöyle sıralandı. Captain America, The Avengers, Nick Fury, Black Panther, Ant-Man, Cloak & Dagger, Dr. Strange, Hawkeye, Power Pack ve Shang-Chi. Paramount Pictures'ın yönetimine 2006 Nisan'nında geçecek olan Brad Grey, görevi devraldıktan kısa bir süre sonra ilk süper kahraman filminin dağıtım ve pazarlaması üzerine çalışmaya başlayacaklar.Filmlerden ilki 2008 veya daha yakın bir tarihte vizyona girecek.Marvel yönetim kurulu başkanı Avi Arad, yarından itibaren resmi olarak on süper kahraman çizgi romanı için senaryo yazarlarına görev dağılımı yapılacağını söyledi. Aynı zamanda kendisinin bu on çizgi roman arasında, filmini önceden izlemek istediği bir sıralaması bulunduğunu fakat, şu an ilk olarak çekilecek çizgi roman uyarlamasının isim anlamında belli olmadığını da ekledi. Nisan ayında Marvel'in her çizgi roman uyarlamalarını, yaklaşık 45 milyon dolar ile 180 milyon dolar arasındaki bütçeler üzerinden çekileceğini duyurmuş, daha sonra Avi Arad bu rakamların 50 milyon dolar ve 165 milyon dolar arasında değiştiğini açıklamıştı.
Yorumlar
 • süperrr dört gözle bekliyorum:)))

 • arkadaşlar hakılsınız marvel paranın kokusunu gerçekten ii alıyor şu sıralar gelişen teknoloji ile çizgi roman okunacağını sanmıyorum bir çizgi roman okuru olarak buna üzülüyorum ama teknoloji karşısında yapılabilecek bir şey yok çizgi romana para vereceğine internetten indiren bir insana dönüştük kağıt değilde artık dijital dosyalarımızda duruyor süper kahramanlar veya güzel olan şeyler marvela gelince böyle yapması gerekiyordu çünkü batışa geçmişti yapılacak bir şey yok bu tür artık sinemada herkes tarafından tutuluyor ve ben çizgi romanın yok oluşuna gerçekten çok üzülüyorum

 • Öyle görülüyor ki insanımız kategorik ve ideolojik düşünmekten hala kendini alamamış. Olguları kendi bağlamlarında ele almayı hala öğrenememiş.. Büyük ülkelerin hataları ya da düşüşleri büyük olur, doğru ama, yerden kalkışları, silkinişleri ve yaptıkları işler de büyük olur.Tüketime gelince. Tüketim olmadan üretim de olmaz. Kaldı ki dünyanın en çok üreten ülkesi yine Amerika'nın ta kendisidir.Çizgi roman kahramanlarını hayatının bir parçası gibi yaşayanlar olduğunu sanmak da elbette saflıktan başka bir şey değil. Onlar hayal kahramanları, kaçış edebiyatının temel taşları. Üstelik Marvel kahramanları da, kökenlerini klasiklere, trajedilere ve mitoloji dayanan yaratılar.Dünya üzerinde izlediyip okuduğumuz diğer her şey gibi...

 • İşte amerikanın gerçek yüzü. Üretmeyen sadece tüketen toplumun aynası.. Marvel.. Okadar alışılmış ki tüketmeye ne verilirse onu alan bir insan topluluğu halinde, kendi korkularını ve gerçeklerden kaçışlarını sığdırdıkları çizgi roman kahramanları ile örtmeye çalışan temebellik abidesi.. Yanlış anlaşılmasın Çizgi romanlara yada bu romanların sinemeya aktarılmasına karşı değilim ama bunu sanki o kahramanlar hayatlarının bir parçasıymış gibi yaşamak işi anlamsızlaştıran.. Kısacası gereksiz. Bence sadece yazıldıkları dönemde aklımızda kalan güzellikleri ile kalmalıdırlar...

 • bu kadar tutcak mı bakalım filmler.birkaç film kurtarır ama bütçeler yüksek !

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

  Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

 • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

  İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

 • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

  Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

 • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

  DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir