29 Temmuz 2005 13:11

Çok Korkutacak

Romero'nun dönüşü 18'den küçüklere yasak

Korku filmlerinin iflah olmaz hayranları için George A. Romero nerdeyse bir efsanedir. Ünlü yönetmen Yaşayan Ölülerin Gecesi ile başlayan zombi üçlemesini 20 yılı aşkın bir süre sonra Ölüler Ülkesi ile dörtledi. Ancak sadece 18 yaşından büyük zombi hayranları bu dönüşe tanıklık edebilecek.Yeni çıkan Film Denetleme kanunu gereğince ülkemiz sinemalarında da uygulanmaya başlayan yaş sınırlamalarından ilk olarak zombiler etkilendi. Ancak bundan sonra benzer sınırlamalarla sık sık karşılaşacak gibiyiz.Romero'nun zombileri sonunda tüm dünyayı işgal edip insanoğluna sadece bir avuç topraktan ibaret sınırlı bir yaşam alanı bıraktılar. Nerdeyse 40 yıldır süren savaşta son sözü zombiler mi insanlar mı söyleyecek merak ediyorsanız cevabını 5 Ağustos'ta alacağız.
Yorumlar
  • filmi izledim açıkçası bende beklediğim ilgiyi yaratmadı.Tabiki romeronun filmin başında olması bir artı fakat genel olarak bakıldığında filmde sürekli bir karanlık atmosfer var buda insanı biraz sıkıyor ayrıca sanırım bu bütün zombi filmlerinin kaderi film bence kısa olmuş süre daha uzun tutulabilirdi filmde bazı şeyler sürenin kısalığı nedeniyle havada kalmış.

  • işte bu derim yaa hadi romero göster kendini şu zombi filmi çevirmeye çalışan yeni yönetmenlere zombi filmi nasıl oluyormuş :))

  • işte bu yaaa !! 4 gozle beklıyorum su fılmı dıger yuduruk zombı fılmlerınden bıktık,bız romero abımızı ıstıyoruz ve sevıyoruz:))

  • uzun zamandır kötü korku filmlerine vede bol efektli saçma korku filmlerine maruz kalmış korku severlerden birisi olarak uzun zamandan sonra Romero'nun filmini en azından sinemada beklemek çok iyi. bu arada bence bu arada filme 18 yaş ibaresi konulması filmin çok korkutucu olacağını göstermez ancak olsa olsa Romero'nun diğer filmlerinde olduğu gibi bol bağırsakla yarıdan ayrılan insanlar görürüz dicem ama çokta büyük konuşmak haddime değil.bu arada filmin oyucu kadrosuda başka etkileyici. bu arada filmin imdb.deki puanı korku filmleri için gayet iyi bir puan olan 7.umarız beklentileri boşa çıkarmaz yeri geldiğinde efektleriyle oyunculuklarıyla en azından Romero'nun ustalığıyla bizi vede zombi filmlerinin olmazsa olmazı olan usta işi makyajları vede köstümleriyle umarız ustA işi bir film izleriz

  • yaş sınırlaması hakkında yorum yapamayacağım,hele filmi bir görelim de.umarım eski romero zombilerindeki o inceden inceye sistem göndermeleri ve tabii ki adult vahşet sahneleri kadrajlardaki yerini alır...saygılarımla...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir