10 Ocak 2011 01:00

'Çölde Kutup Ayısı'

Gazeteci Rick Groen'in "Bundan daha trajik bir komedi olamaz" dediği film 13 yaşındaki Gunther'in ergenliğe geçişini anlatıyor.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


Belçikalı yönetmen Felix Van Groeningen'in yönettiği The Missfortunates, Türkçe ismi "Çölde Kutup Ayısı" ile dahi yeterince dikkat çekeceğe benziyor.

Gelecek hafta vizyona girecek filmin afişinde ise filmin çılgın oyuncuları ve tüm teknik ekibinin Cannes'ı çalkalayan hareketi yani deniz kenarında çıplak bisiklete binişleri kullanıldı. Çölde Kutup Ayısı, İlk yönetmenlik deneyimini 50CC filmi ile 2000 yılında gerçekleştiren Van Groeningen'in 4. deneyimi.


ÇÖLDE KUTUP AYISI FİLMİNİN FRAGMANI

FİLMİN ÖDÜLLERİ;
- 2010 ALTIN LALE ÖDÜLÜ - EN İYİ FİLM (İSTANBUL FİLM FESTİVALİ)
- 2009 C.I.C.A.E. ÖDÜLÜ (2009 CANNES FİLM FESTİVALİ)
- 2010 2010 BELÇİKA'NIN EN İYİ YABANCI OSCAR ADAYI

Gazeteci Rick Groen'in "Bundan daha trajik bir komedi olamaz" dediği filmin konusu ise şöyle;

Film, küçük bir kasabada fakir ve cahil babası ve üç amcasıyla birlikte yaşayan on üç yaşındaki Gunther'in ıstıraplı ergenliğe geçiş hikâyesini anlatıyor. Gunther baba evinde her gün fazlaca alkol, kadın, uygunsuz durum ve aylaklıkla karşı karşıya kalır. Görünüşe göre o da gelecekte aynı kaderi paylaşacaktır. Acaba bu talihsizlikten kurtulmayı başarabilecek midir?

Yorumlar
  • ayı diyince millette bişey sanacak.göbeklilerin genelde önünde sallanan olup olmadığı bile belli değildir!tecrübelerime dayanıyorum..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir