23 Kasım 2004 15:22

Cronenberg Çaresiz

Film hakları remake sayısını yükseltiyor

Bu aralar Şiddetin Tarihi'ni yazmakla meşgul olan David Cronenberg'in 1981 yapımı filmi Scanners yeniden çekiliyor hem de yönetmenin kesinlikle onayı olmadan. 80'lerin ünlü gerilim yüklü bilim kurgularından Scanners'ı yeniden çevirmek aslında Artisan Pictures'ın fikriydi. Ancak firma iflasın eşiğine gelip Lions Gate tarafından satın alınınca proje de Lions Gate'in olmuş oldu. Scanners, Pierre David, Rene Malo ve Clark Peterson'ın yapımcılığında geri dönüyor ama filmin yaratıcısı Cronenberg durumdan hiç hoşnut değil.Senaryosunu da kendisinin yazdığı filmi yeniden beyazperdede görmek istemediğini açık açık dile getiren yönetmen çarpıcı açıklamalar yaptı. ''Bana sorulsa tercihim, eskiden yapmış olduğum bir işin yeniden yapılmaması olurdu. Emin olurdu Stanley Kubrick, The Shinig'in yeniden yapılacağını duymaktan kesinlikle hoşlanmazdı. Ben de aynısını hissediyorum hatta daha fazlası. Çünkü bunda biraz duygusallık da var, Scanners baştan sona benim eserim ama maalesef kanuni olarak film üzerinde hiçbir hakkım yok'' diyen yönetmen zaten remake'lerin başarısına da inanmıyor ''Bir filmin yeniden çevrilmesini son derece anlamsız buluyorum zaten remake'inde başarılı olunmuş kaç film var söyler misiniz?''.Şimdilik, Cronenberg istese de istemese de Scanners yeniden beyazperde yolunu tuttu. Bakalım ünlü yönetmen baştan sona kendisine ait olan bu eserin hakları için savaşacak mı?
Yorumlar
  • merak ediyorum.. onca zaman geçti,çekildi mi film?

  • ne demek yaw cononberg'in filmini yeniden çekmek??? olmas ki bu kadar kendini bilmezlik! haddinizi bilin!!! bu durumu destekleyen varsa onu nehir kenarına davet ediyorum bakalım aynı suda ikinci kez yıkanabilecek mi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir