1 Eylül 2004 11:05

Cruise Savaşları

2. Dünya Savaşı'nda İngiliz olmak

Cruise Savaşları
Tom Cruise'den her güne bir film… Ünlü oyuncu yaşı ilerledikçe daha az projede yer alacağına popülerliğini her gün arttırıyor dolayısıyla bir senede nerdeyse üç filmde rol alır hale geldi. Michael Mann'ın filmi Collateral'de başrolde oynayan Cruise, filmin Fransa'da tanıtım kampanyasında Mann'la beraber yeni bir film hazırlığında olduğunu söyledi. 2. Dünya Savaşı'nda İngilizlerle yapılan savaşları anlatacaklarını söyleyen oyuncu fimle ilgili fazla ipucu vermedi. Sadece çekimlerin 2006'dan önce başlamasını isteyen aktör tabi ki önceliğin Steven Spielberg'le beraber çalışacağı Dünyalar Savaşı (War of the Worlds) ve çekimleri ertelendikçe ertelenen hatta bu yüzden yönetmeni Joe Carnahan'ın bile projeden ayrılmasına yol açan Görevimiz Tehlike 3 olacağını belirtti.Tarihi filmlerin popülerliği herhalde Cruise'u da oldukça cezbediyor. Antik Çağda yaşanan kahramanlık destanları beyazperdeyi süslemeye devam ederken Hollywood'un ibresi 2. Dünya Savaşı'na doğru kayıyor gibi. Beyazperde.com okuyucuları hatırlar Quentin Tarantino'nun da aynı döneme ait hikayeler içeren Inglorious Bastards adlı filmi için çalışmalara başladığını duyurmuştuk. Bu gidişle 2006 sinemalarda savaş yılı olacak.
Yorumlar
 • Duyduğuma göre Cruise "The Few" adlı bir İkinci Dünya Savaşı konulu filmde oynayacakmış. Filmde Alman Hava Kuvvetleri İngiltere'yi bombalarken onlara karşı duran az sayıdaki İngiliz avcı uçağı pilotunun yaşadıkları işleniyor. Başroldeki Tom Cruise İngilizler safında çarpışan Amerikalı bir pilotu canlandırıyor.

 • Tom Cruise giderek çıtayı daha da yükseltiyor.Oskarın yakın takipçisi olduğu da bir gerçek nitekim 3 akade mi adaylığı da bunun göstergesi ve tabii aldığı sayısız saygın ödül.Son dönem filmleri sanastsal olarak hem çok çeşitli hem de başarılı,ayrıca elimizdeki adam bir gişe canavarı.Unutmadan biz seyircideki karnesi de yıldızlı pekiyili.Bize de geriye aynen devam Tom demek kalıyor herhalde.......

 • tom filmlerde oynuyor oynamasınada oscarı kucaklayamadı daha.bu da onu hırslandırıyor.galiba bu nedenle daha çok film çeviriyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Haberler

 • Eksik filmini anlattılar Eksik filmini anlattılar

  Barış Atay ve Özgür Emre Yıldırım vizyona giren "Eksik" filmini ve çekim sürecini anlattı.

 • Sermiyan Midyat: ''Amcam beni ve annemi ölümle tehdit etti'' Sermiyan Midyat: ''Amcam beni ve annemi ölümle tehdit etti''

  Hükümet Kadın filminin yönetmeni Sermiyan Midyat amcasından ölüm tehdidi aldığını söyledi. Hükümet Kadın filminde babannesini küçük düşürdüğünü iddia eden amcası tarafından tehdit edildiğini öne süren Sermiyan Midyat açtığı davada ifade verdi. Sermiyan Midyat ''amcam beni ve annemi ölümle tehdit etti'' dedi.

 • Ata Demirer Niyazi Gül Dörtnala ile dönüyor Ata Demirer Niyazi Gül Dörtnala ile dönüyor

  Niyazi Gül Dörtnala 8 Mayıs'ta vizyona giriyor. Ata Demirer'in bir dönem fenomen karakteri haline gelen 'Niyazi Gül' sinemaya taşındı. Komik bir veterinerin hikayesinin anlatıldığı filmde Demet Akbağ'da rol alıyor.

 • 17 Nisan'da vizyona giren filmler 17 Nisan'da vizyona giren filmler

  17 Nisan Cuma günü 10 film vizyona giriyor. Animasyondan, çocuk filmine, korkudan, komediye bu hafta 10 film sinemalarda sizleri bekliyor olacak. Vizyondaki filmler haberimzde filmlerin seanslarına ve fragmanlarına bakabilirsiniz. İşte 17 Nisan Cuma vizyona giren filmler...

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir