17 Mayıs 2006 01:14

Da Vinci İlk Rekorunu Kırdı

7 Saat 25 dakikada 1421 kilometre

59. Cannes Film Festivali bugün Da Vinci Şifresi'nin dünya prömiyerine de ev sahipliği yaparak başlıyor. Festivale katılmak üzere yola çıkan film ekibi dün Cannes'a, Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek bir denemeyi başarıyla tamamlayarak ulaştı.Londra'dan hareket eden Eurostar treninde yerlerini alan filmin yıldızları Tom Hanks, Audrey Tautou ve yönetmen Ron Howard rekor denemesi yapacak trende bulunmaktan oldukça keyif almışlar.1421 km'yi 7 saat 25 dakikada aşan Eurostar, Cannes istasyonuna vardığı anda rekor resmi olarak kayıtlara geçmiş ve ekibin Da Vinci Şifresi olarak adlandırdığı tren, raylar üzerinde şimdiye kadar yapılmış en uzun-hızlı yolculuğu tamamlamış.Cannes'a oldukça sükseli bir giriş yapan ekiple beraber 19 Mayıs'ı iple çekiyoruz. Şifrenin çözülmesine sayılı saatler kaldı!
Yorumlar
  • film güzeldi zaten

  • filmde kitaptaki birçok detay atlanmış olduğu için izlemek isteyenlere tafsiyem önce kitabı okuyun...bu arada ben filmi genel olarak beğendim..

  • Film tarihi bir kurgu ve kendi açısından başarılı olabilir ama Türkiye gibi toplumlarda eğitim, dil, din ve kültürünü iyi anlatamamış bir ülkede böyle bir filmin yankı uyandıracağını ve kendini benliğini oluşturamamış insanlarada; bakış açısından daha çok misyonerlik ve Hristiyanlık gibi faliyetleri hızlandıracağını sanıyorum. Film resmen Din içersinden kliselerin, Hristiyanlığın, Hristiyanlık tarihini, Fransa kültürünü anlatan bir filme dönüşmüş. Ron Howard' da taktir etmek gerekir bu vizyondan hareket ederek filmin içersinde kafanızı bile kaldıramıyor ve anlatımın içersine tarihi görüntüleri koymakla adeta insanı tarih sürecinden geçiriyor. Sinamanın bir kültürü ve toplumu anlatmakta ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. kendi açısından 4-4 lük bir film ama...Toplum açısından pekte yararlı olacağını sanmam...

  • İzlememe 27 Saat kaldı

  • waay gösterişlerini de yapmışlar walla ;)) ben de heyecanla 19unu bekliyorum bugün bilet aldık arkadaşlarla..ama balkon biletleri dolmuş ya ne sinir oldum..umarım önüme uzun uzun insanlar oturmaz ehehe :p

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir