19 Nisan 2016 15:49

Dağların Oğlu belgeseline Bulgaristan'dan büyük ödül

Dağların Oğlu 12. Tour Film Festivalinden büyük ödülle döndü.

Erzurum'un İspir İlçesi'nin kırsal kesimindeki Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve 'Dağların oğlu' olarak tanınan dağcı 35 yaşındaki Bülent Erkan'ın yaşamını anlatan Dağların Oğlu adlı belgesel film Bulgaristan'da düzenlenen 12. Tour Film Festivalinden büyük ödülle döndü.Jüriden Büyük Ödül...


Bu yıl Bulgaristan'ın Veliko-Tarnovo şehrin de düzenlenen 12. Uluslarlararası Tour Film Festivaline bir Türk yapımı belgesel film damgasını vurdu. Tüm kategorilerde büyük ödüle layık görülen Dağların Oğlu belgesel filmi, uzun yıllardır vaktinin büyük bir kısmını dağlarda geçiren ve çektiği video ve fotoğraflarla yaban hayatına dikkat çeken Bülent Erkan'ın hikayesini anlatıyor.

İlk ödülü değil...

Yönetmenliğini Maltepe Üniversitesi, Sinema Televizyon bölümü yüksek lisans öğrencisi Yavuz Selim Taşcıoğlu'nun yaptığı belgesel film daha geçen ay Erzurum'da düzenlenen 12.Uluslararası Kar Film Festivalinde de Belgesel Kategorisinde Birincilik ödülü almıştı.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir