19 Kasım 2018 10:16

Damla Sönmez'e Sibel filmiyle Yılın Performansı ödülü

Ünlü oyuncu Damla Sönmez, 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali açılışında Sibel filmindeki rolüyle Yılın Performansı ödülünü aldı.


Bu yıl 16-24 Kasım tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşan 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali, son iki yıldır olduğu gibi bu yıl da seçkisindeki yerli filmlerde dikkat çeken iki oyuncuya "Yılın Performansı" ödülünü verdi. Sibel filmindeki oyunculuğuyla Damla Sönmez’e “Yılın Performansı” ödülü 16 Kasım’daki festivalin açılış gecesinde takdim edildi.
Damla Sönmez ödülünü İletişim Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Sırrı Serhat Serter’in elinden aldı. Sönmez festivale teşekkür konuşmasında şunları söyledi:“Eskişehir Film Festivali’ni yıllardır takip ediyorum. Seçkisiyle her zaman yeni sinema insanlarını tanıtan bir festival oldu bana. O yüzden 20. yılında bu ödülü almak onur verici benim için. İyi ki Eskişehir Film Festivali var, iyi ki sinema var!”SİBEL'E ULUSLARARASI ÖDÜL


Damla Sönmez, Sibel’deki performansıyla daha önce25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ve55. Ulusal Yarışma’da En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazanmış ve Asya sinemasının Oscar'ları olarak görülen12. Asya Pasifik Film Ödülleri’ne En İyi Kadın Oyuncu dalında aday olmuştu.


Kuşköy’de yaşayan ve ıslık diliyle iletişim kuran 25 yaşındaki Sibel’in öyküsünü anlatan film, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin üçüncü uzun metrajı. Dünya prömiyerini yaptığı 71. Locarno Film Festivali’nden FIPRESCI, Ekümenik Jüri Ödülü ve Genç Jüri ödülleriyle dönen Sibel, Toronto Film Festivali’nin ardından festival yolculuğuna Haifa (İsrail), Hamburg (Almanya), Kopenhag CPH:PIX (Danimarka) ve Busan (Güney Kore) gibi otuzdan fazla uluslararası festivalle devam etti.


Kasım ve Aralık aylarında da festival yolculuğuna devam edecek olan SİBEL, Ocak ayında Türkiye’de vizyona giriyor.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir