13 Mayıs 2003 23:41

Daredevil'ı kör yapmasak ne olur?

Daredevil söz konusu olunca akla gelen ilk isimlerden biri olan çizgi roman yazarı ve sinemacı Kevin Smith, süper kahramanın beyazperde uyarlamasıyla ilgili soruları yanıtladı. En çok merak edilen konu ise, doğal olarak Daredevil 2'nin senaryosuna katkıda bulunup bulunmayacağı yönündeydi. Ben Affleck'in, kendisinin yazmasını istediğini söyleyen Smith, süper kahraman filmlerine senaryo yazmak konusunda biraz kaygılı. Açıklamasıyla yaratıcıların amaçları ile stüdyoların amaçlarının nasıl farklı olduğunu da çarpıcı bir örnekle ortaya koyuyor:"Çizgi romanlarını seviyorum, ama süper kahramanların filmlerinde çalışmak isteyip istemediğime emin değilim. İşi her şeye karışmak olan çok fazla stüdyo yetkilisi var, ve proje aşamasında şöyle şeyler soruyorlar: Daredevil kör olmasa ne olur? Neden kör olmak zorunda?..." Çizgi roman kahramanlarının zaman zaman beyazperdeye sıçradıklarında neden kan kaybettiklerini de bu şekilde açıklamış oluyor. Çizgi roman dünyasının ruhunu kendi bağımsız yapımlarına başarılı bir şekilde aktaran Smith, büyük stüdyoların filmlerin daha çok izlenmesini sağlamak için aldıkları önlemlere de dikkat çekiyor.Doğrusu Kevin Smith'e hak vermemek elde değil!..
Yorumlar
  • ben tam bir ben affleck we paul walker hayranıyım genelde bu oyuncuların filmlerine we oyunculuklarına bayılırım ancak bu filmde resmen hayal kırıklğına uğradım aslşa ben affleck'e yakısan bir rol değil onun gibi bir oyuncu için bu film cok basit kalmıs.bu filmin cekiminde kaybettiği zamanı keske baska harcadığı zamana değecek bir film cekerek değerlendirseydi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir