2 Mart 2016 02:31

DC Comics filmleri geliyor!

Çizgi roman uyarlamaları hız kesmiyor...


Marvel’ın sinema evreninde kendi alanını yaratıp büyük bir başarıyla bu alanı genişlettiği bir gerçek fakat DC Comics ve Warner Bros da bu yarışı ilerletecekmiş gibi görünüyor. 2013 Zack Snyder imzalı Man of Steel çıtayı yükseltirken içinde bulunduğumuz yıl itibariyle 2020’ye kadar her sene iki DC Comics filmi izleyeceğiz görünen o ki…
Batman v Superman: Dawn of Justice – Mart 2016:
DC Comics’in sinemasal evreninde Batman (Ben Affleck) Superman (Henry Cavill)’e karşı. Ayrıca Lex Luthor (Jesse Eisenberg), Doomsdayve diğer karakterleri de unutmayalım. Bu filmin gelecek yıllardaki devam filmlerine bir dayanak noktası olacağı, popüler kültürün içindeki tüm ikon kahramanlar için genel atmosferi oluşturacağı söyleniyor.
Suicide Squad – Ağustos 2016:
Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan filmin yönetmeni David Ayer. Film tümüyle kötü adamlara odaklanacak. The Joker (Jared Leto), Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje), ve daha fazlası. DC ciddi anlamda yeni bir dünya inşa ediyor olsa gerek zira karakterlerin kişisel hikayeleri vs derken, görsellikle anlatılacak çok hikaye var…
Wonder Woman – Haziran 2017:
Marvel Stüdyoları’nda Thor: The Dark World’ü çekecekken son anda projeden ayrılan Patty Jenkins şimdi DC’nin Wonder Woman adlı dönem filminde yönetmen koltuğuna oturuyor. Birinci Dünya Savaşı döneminde geçen hikaye Wonder Woman çizgi romanının ilk beyazperde denemesi.Justice League – Kasım 2017:
Warner Bros ve DC Comics bu proje üzerinde uzun yıllardır çalışıyorlar. Sonunda bu muhteşem süperkahraman takımlarını beyazperdede görebileceğiz. Gelişen DC Comics sinemasal evreninde bu filmi de Zack Snyder çekiyor. Kesin olmamakla birlikte 7 kişilik takımın: Batman, Superman, Wonder Woman, The Flash, Cyborg, Aquaman ve Green Lantern 'den oluşacağı söyleniyor. Karşılarındaki kötü karakter ise Darkseid olabilir gibi dedikodular şimdiden konuşuluyor.
The Flash – Mart, 2018 :
Ezra Miller’ın Barry Allen karakteri 2018’in başlarında Flash filmiyle göz önünde olacak. Seth Grahame Smith filmi yönetecek ama senaryoyu da onun geliştirip geliştirmeyeceği meçhul henüz. Bu arada Flash’ın bir tv dizisi versiyonu var ve epey iyi gidiyor, sinemadakinin daha orijinal ve daha ilgi çekici olup olmayacağı da sorular arasında…
Shazam – Nisan 2019:
Şimdilik projede Dwayne Johnson Black Adam rolünü canlandırmak için anlaşmış durumda. Bunun dışında filmle ilgili herhangi başka bir bilgiye sahip değiliz. Shazam da Warner ile DC’nin yıllardır üzerinde durduğu bir proje. Shazam’ın hikayesinin diğer DC hikayeleriyle kıyasla mizahi yönünün daha ağır bastığı da bilinen bir gerçek. Bekleyelim görelim.Cyborg – Nisan 2020:
Hikayede Victor Stone (Ray Fisher) labaratuvarda çalışan bir bilimadamı olan babasının bir türlü ilgisini çekemezken bir gün labaratuvarda bir kaza oluyor ve babası onu kurtarmaya çalışırken ona robotsal parçalar ekleyerek oğlunu yarı robot yarı insan bir süper kahramana dönüştürüyor. İlginç olan, DC’nin diğer filmlerinin gidişatına göre Cyborg filminin de şekilleneceği, çünkü Cyborg birbiriyle bağlı bazı olayların son noktası.
Green Lantern Corps – Haziran 2020:
2011 Green Lantern filminin reboot’u olacak bu yapımla ilgili de çok fazla bilgi mevcut değil. Tek bilinen hikayenin Emerald Knight gibi bir tek kişiye odaklanmayacağı, takıma odaklanacağı. Takımda da Batman, Superman, Wonder Woman, The Flash, Cyborg, ve Aquaman olacak gibi gözüküyor fakat henüz oyuncular ve diğer detaylar pek belli değil.


MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir