27 Ocak 2016 17:02

'Dedemin Fişi'ne inceleme

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, ‘Dedemin Fişi’ isimli sinema filmini incelemeye aldıklarını bildirdi.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, ‘Dedemin Fişi’ isimli sinema filmini incelemeye aldıklarını söyleyerek, “Kültür faaliyetleri desteklenmelidir ama kültür faaliyetleri küfür faaliyetine dönerse desteklenmez” dedi.Geçtiğimiz günlerde vizyona giren ‘Dedemin Fişi’ isimli sinema filminde Kayseri’yi küçük düşürücü bazı sahnelerin olduğu yönündeki tepkilerin ardından filmi incelemeye aldıklarını söyleyen Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, bir kenti küçük düşürücü bir tanımlama varsa yapılması gerekenlerin olduğunu söyledi.Bakan Elitaş, “Bir şey duydum, tam ne olduğunu anlayamadım ama bir filmle ilgili fragman varmış. Bu fragmanı izleme imkanı bulamadım. Arkadaşlarıma talimat verdim şimdi, izleyip burada eğer bir ilin hak etmediği bir şekilde kötü propagandası yapılıyorsa dünya tarafından marka haline gelmiş, Kayseri ile özdeşleşmiş bir ürünün böylesine kötü bir şekilde yapıldığı, olmayan bir şekilde rezil edecek bir anlamda yapıldığı bir şey var ise ticaret kurallarına da aykırı bir durumdur. Çünkü Kayseri’nin en önemli ticari ürünlerinden birisi pastırma ve sucuk ile ilgili bir konu" diye konuştu."UMUYORUM Kİ AYKIRI BİR ŞEY YOKTUR"


Bakan Elitaş şöyle devam etti: "İnceledikten sonra öyle bir yanlış varsa, farklı bir intiba uyandıracak durum varsa Kültür Bakanlığı nezdinde hem de Ekonomi Bakanlığı olarak gerekli girişimleri yapmak zorundayız. Hiçbir ile, mahalleye, eve, aileye hakaret etme hakkı yok. Bugün başarılarıyla, ticari ahlakıyla hakikaten başımızı dik tutan, göğsümüzü kabartan Kayserililerle övünç duyduğumuz bir sürede bizimle ilgili yapılan eğer ahlak dışı bir tanımlama varsa onunla ilgili yapmamız gereken işler vardır diye düşünüyorum. Diliyorum ki söylendiği gibi değildir, bir sanat faaliyetini engellemek adına değil sadece bir ilin ticari görünümünü ve adını, markasını; adıyla, markasıyla olan bir pozisyonu bir ile kara leke çalınmaysa onunla ilgili ‘dur’ dememiz gerekir. Sanat muhakkak ki doğrudur, her zaman destek verilir, kültür faaliyetleri desteklenmelidir ama kültür faaliyetleri küfür faaliyetine dönerse desteklenmez. Umuyorum ki arkadaşlarımızın yaptığı inceleme sonrasında fragmandaki gibi değildir, gereği neyse yapacağız, yapmalarını söyleyeceğiz.”

DEDEMİN FİŞİ FRAGMAN

Yorumlar
  • ALLAH ıslah etsin ne diyeyim başka. TV'lerde abuk sabuk program adı altında evlilik ve gözetleme diye sapıkça şeyler yayınlamaya izin veriyorsunuz da filmleremi kafayı takıyorsunuz. Ne kadar istedinmizde alamadınız acep.

  • genel olarak devleti millleti aşağılama yerme olsa anladık yapın gereğini. ama arkadaş bırakın geri kalanını kayserililer düşünsün! recep ivedik filmlerine güngöreni koruyucu birşey yapıldımı mesela? ekonumi bakanı bu işlere yorum yaparsa komik duruma düşer. ne yazıkki bir akp olarak bu sefer bunun savunulacak bir yönü olduğunu düşünmüyorum. densizlikten öte. birde seyretmedim diyor! ekonomiye bakan olduysan gideceksin ekonomiye bakacaksın. sanata kültüre bakan vardır bırakacaksın o bakacak bu işlere. yoksa onun bunun maskarası olursun...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir