1 Eylül 2005 13:22

Deepa Mehta, Su İle Yeniden

Metha'yı zorlu günler bekliyor.

Fox Searchlight, yönetmen Deepa Mehta'nın son çalışması olan Su'yun Amerika dağıtım haklarını aldı. Film 8 Eylül'de Toronto Film Festival'i açılış filmi olarak izleyicilerin karşısına ilk defa çıkacak.Deepa Mehta'nın üçlemesinin diğer filmleri olan Ateş (1996) ve Toprak (1998) 'tan sonra Su merakla bekleniyordu. 2000 yılında Hindistan'da Metha'ya karşı aşırı tutucuların ölüm tehditleri nedeni ile tartışmaya yol açan Su, beş yıl aradan sonra Siri Lanka'da gizlice çekimlerine yeniden başlamıştı. Film, koloni Hindistan'nında, Mahatma Gandhi'nin yükseliş döneminde geçiyor. Genç bir kızın, dul kadınların bulunduğu bir evde zorla yaşamasını anlatıyor.
Yorumlar
  • Su filmini televizyonda yeni izleme imkanım oldu.Çok beğendiğim bir film oldu aynı zamanda.Kesinlikle izlenmesi gerektiği kanaatindeyim.Hem o topraklara ait bir gelenek aktarılıyor hemde pek çok duygunun içiçe geçtiği bir süreç.Oyunculuklar,senaryo ve filme dair ne varsa oldukça iyiydi...

  • Ateş'i nihayet bu sene Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nde görebildim. Mehta'nın daha sonra Amerika'da yaptığı filmlere hiç ama hiç benzemiyordu. Keşke o sinema dilini koruyabilseydi. Umarım seriyi tamamlamak için beklediği yıllara değmiştir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir