25 Eylül 2009 10:12

Dehşetin Filmi!

İstanbul'da, başı kesilerek öldürülen, cesedi Etiler'deki bir çöp konteynerinde bulunan 17 yaşındaki Münevver Karabulut'un hayatı ve acı sonu, bir filme konu olacak.

'Karabulut' adlı filmde Münevver'i, 29 yaşındaki oyuncu Yasemin Balık oynayacak. Yönetmen Melih Göğebakan, Cem Garipoğlu'nu ise başarılı oyuncu Tolga Karel 'in oynayabileceği sinyalini verdi.Kamuoyunu aylardır meşgul eden Münevver Karabulut cinayeti, film oluyor. Filmin yapımcılığını üslenen İstanbul Ajans'ın patronu Melih Göğebakan, Antalya'da avukatı Ali Önal ve filmde Münevver'i canlandıracak oyuncu Yasemin Balık'la birlikte basın toplantısı düzenledi. Filmin çekimlerine 20 gün içinde başlayacaklarını kaydeden Göğebakan, Münevver'in katilini oynayacak erkek oyuncu için 7 kişi arasında seçme yapacaklarını söyledi.Çekimlerin İstanbul, Rusya, Almanya ve Hollanda'da gerçekleştirileceğini kaydeden Göğebakan, 90 gün içinde çekimleri tamamlamayı düşündüklerini söyledi. Film senaryosunun yazın aşamasında olduğunu kaydeden Göğebakan, Karabulut cinayetinin faillerinin hala yakalanamamış olması dolayısıyla emekli polis memurları ve güvenlik görevlilerinden oluşan 120 kişilik bir ekibin cinayet üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Filmin cinayetin birebir aynısı olmayacağını vurgulayan Melih Göğebakan, "Biz olaydan sadece esinlendik" dedi. Yapımcı Göğebakan, yönetmen için üç isimle görüştüklerini belirtirken, Demir Keskin isminin ağırlık kazandığını kaydetti.Şirketin avukatı Ali Önal ise filmin bütçesinin 6 milyon dolar olarak belirlendiğini söyledi. Filme ortak olmak isteyen yabancı ajansların da bulunduğunu belirten Avukat Önal, ortaklık durumunun resmiyet kazanması halinde filmin bütçesinin 20 milyon dolara çıkacağını söyledi. Önal, filmden elde edilecek gelirle Münevver Karabulut adına bir okul ya da yurt yapılacağını söyledi. Önal, filmle ilgili olarak Münevver'in ailesiyle görüşüldüğünü hukuki bir sorun bulunmadığını kaydetti.Kış aylarında gösterime girmesi düşünülen 'Karabulut' adlı filmde 17 yaşındayken başı kesilerek öldürülen Münevver'i oynayacak Yasemin Balık ise başrol teklifini aldığında oldukça heyecanlandığını söyledi. Münevver Karabulut cinayetinin sonuçları itibariyle topluma çok büyük görevler yüklediğini kaydeden Balık, "Türkiye'de maalesef herşey çabuk unutuluyor. Yaşananların unutulmaması için sinema tarihe bir not düşüyor. Bu teklifi bunun için kabul ettim" dedi. Genç oyuncu, arkasında sözü olan, topluma mesaj veren yapımlarda olmayı tercih ettiğini söyledi. Balık, Münevver'e benzerliğine dikkat çekilmesi üzerine özel bir çalışma yapmadığını söyledi.
Yorumlar
  • bravo cok tebrık edıyorum ancak bole acı bır durum uzerınden pırım yapılabılırdı..3 kurus para ıcın ınsanların manevı duygularıyla ancak bole oynanılabılırdı...tekrardan tebrık edıyorumm kendınızı dusunup hareket edecegınıze munevverın aılesını dusunup hareketedın.aılesıne bas saglıgı dılıorum..

  • ne bu şimdi. yalnızca ticaret... evet çok izleyicisi olur bu filmin haklısınz ve çok da gişe yapar.. ama o kadar. bunun yanı sıra Türk Halkının pek çok duygusu da sömürülmüş olacak tabi

  • bence güzel film olacak en azından türkiyeyi biraz olsun bilinçlendireceğini düşünüyorm çok güzel düşünülmüş bir proje bu filme kesin gideceğim bu film için herkese teşekkürler..

  • allahım ya sankı cok onur duyulacak bır olaymıs gıbı fılm cekıyorlar..turkıyede bu tur olaylardan okadar cok oluyorkı...ayrıcakım gıdıp ızlerkı bu fılmı tamamen sacmalık..

  • saçma sapan bir yapım. Ailenin yarasını deşmenin ne anlamı var.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir