21 Temmuz 2003 13:02

Del Toro = Che Guevera

Yakışıklı aktör, efsanevi devrimciyi Terrence Malick'in filminde canlandıracak.

Bir gerilla iken, dünyanın belki de en sevilen pop kültür ikonlarından birine dönüşmüş bulunan Ernesto Che Guevera'nın hayatını konu alan birden fazla film projesi yürüyor. Bunlardan en çarpıcı olanı, yönetmen koltuğunda Terrence Malick'in oturduğu Che isimli yapım!20 yıl ara verdiği yönetmenliğe, İnce Kırmızı Hat ile çarpıcı bir dönüş yapmış olan Amerikalı sinemacının, bu yeni filminde başrol oynaması için seçtiği isim Benicio Del Toro oldu.Yapımcılığını Steven Soderbergh'in üstlendiği film, aslen Arjantinli olan "commandante"nin hayatını, 1956'da Fidel Castro'yla birlikte giriştikleri Küba devriminden başlayarak anlatacak. Che Guevera, 1967'de Bolivya ormanlarında öldürüldükten sonra efsaneleşmiş ve tüm bir kuşağa ilham veren bir ikona dönüşmüştü.Efsanevi devrimciyle ilgili diğer bir proje, Walter Salles'in yönettiği The Motorcyle Diaries. Dünya prömiyerini 13 Kasım'da Che'nin anavatanı Arjantin'de yapacak olan filmde, Che Guevera'nın ağzından, en iyi arkadaşı Alberto Granado ile 1950'li yıllarda motosikletle Güney Amerika'yı turlamaları anlatılıyor. Hatırlanacağı gibi Guevera, varlıklı bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmişti. Bu filmde Arjantinli maceracının gençliğini Gael García Bernal canlandıracak.
Yorumlar
  • heraLde sorsaLar akLıma geLecek iLk isim deL toro oLurdu umarım bu proje yatmaz çünkü commandante çoktan ciddi bir biyografi fiLmini hakeTTi

  • Motosiklet Günlüğü'nde Ernesto Guevara'nın Che olmadan önceki hali anlatılıyordu. Kuşkusuz bu zaman diliminde Guevara hayatının devrimini yaşıyordu. İşte Del Toro'nın oynayacağı bu filmle de Che'nin Küba devrimindeki rolu anlatılacak. Bu film de Che'nin Che olmaya adım adım yaklaştığının anlatıldığı ve bu durumun seyirciye çok iyi anlatıldığı Motosiklet Günlüğü kadar başarılı olacağından eminim.

  • Motosiklet günlüğü'nü Filmekimi'ndeki galasında seyretmiştim ve açıkçası beklentilerimi tam anlamıyla tatmin etmemişti.Walter Salles hakkında bir önbilgim yoktu daha önce Türkiyede de gösterime girmiş olan merkez istasyonu nu seyretmemiştim.Ancak bu filmin pek başarılı olduğunu söyleyemem E.Guevara'ya dar bir perspektiften bakmış ve filme konu olan motosikletle latin Amerika turunun düşünsel anlamda kendi içlerinde yaşadıkları devrimi izleyiciye aksettiremiyor.Gael G.Bernal'ın Kötü eğitimdeki sağlam oyunculuğunun etkisi zihinlerimizde taze iken 'Che'rolünde inandırıcı bulmak için Che hakkında hiç önbilgiye sahip olmamak gerekiyor diye düşünüyorum.Steven Soderbergh'in 'Che'si nasıl olacak sanırım gelecek seneye kadar bekleyeceğiz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir