25 Eylül 2009 10:12

Deli'nin İntikamı Adalettir!

Sinema tadında bir çizgi roman: Deli Gücük, Osmanlı Taşrasından Dehşet ve Korku Hikâyeleri çıktı...

Deli Gücük, ilk kez Tam Macera dergisinde yayınlanan bir çizgi roman (2007). Coşkun Kuzgun'un çizip Aziz Tuna C.'nin yazdığı çalışma, geç dönem Osmanlı taşrasında geçiyor. Deli Gücük, Osmanlı Taşrasından Dehşet ve Korku Hikâyeleri adıyla yayınlanacak bir albüm çalışması ise tamamlandı. Levent Cantek'in editörlüğündeki albüme Aziz Tuna C., Murat Başekim ve Özgür Kurtuluş senaryo ve hikâyeleriyle; Coşkun Kuzgun, Ozan Küçükusta, Murat Gürdal Akkoç, Uğur B.Sertçelik, Emre Yüce, Koray Kuranel, Korkut M.Öztekin ve Melike Acar çizgileriyle katkıda bulundular. Yıldıray Çınar ve Mahmud A.Asrar çalışma için birer ilüstrasyon çizdiler. Albüm, Kamra Yayıncılık tarafından yayınlandı.Devamını http://www.seruven.org/blog'dan dinleyelim: "Eğer titiz, berrak ve ayrıntılı çizimli, entrikası ve aksiyonu bol, diyalogları sert ve gerçekçi, vintage macera çizgi romanlarına düşkünseniz, Deli Gücük öykülerinin geçtiği Vahşi Doğu dekorunda yalnız köyler, kaçırılan kızlar, filintalar, tüfekler, atlar, kovalamacalar, ittifaklar ve ihanetler, hırs, para, haydutlar, çatışmalar ve kanlı hesaplaşmalar bulacaksınız. Ve bu hesaplaşmalara imza atan, efsaneleşmiş bir adalet dağıtıcı… Deli Gücük. Yok eğer çizgi romanınızda kahramanınızı birazcık kanlı, öykülerinizi birazcık atmosferik, çizimlerinizi ise birazcık daha ekspresyonist ve gösterişçi istiyorsanız, Deli Gücük öykülerinin geçtiği Karanlık Anadolu dekorunda yalnız köyler, tekinsiz höyükler, rüzgarlı bozkırlar, kara yaylalar, günahkarlar, sapkınlar, cinler, hortlaklar, öcüler, kanlı eylemler, ağza alınmayacak günahlar bulacaksınız. Ve bu günahların öcünü alan, kudretli güçlere sahip, amansız bir intikam ruhu… Deli Gücük. Çizgi romanla ilgilenmeyen korku / gerilim edebiyatı düşkünleri bile bu albümün içinde okuyucuya bir sürpriz olarak serpiştirilmiş, illüstrasyonlarla bezeli yarım düzineye yakın öykü sayesinde bir nevi mini korku öyküleri antolojisine sahip olacak."
Yorumlar
 • Guzel olmasini temmenni ediyorum, iyi bir baslangic sinemada yeni bir soluk.

 • ovv iyi sonunda biz de ç.romanları sinemaya uyarlıyoruz eh lütfen yani artık :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

  Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

 • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

  İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

 • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

  Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

 • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

  DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir