29 Mayıs 2003 15:06

Demirkubuz Bekleme Odası'nda Yalnız

En son İtiraf ve Yazgı filmlerine imza atan yönetmen Zeki Demirkubuz, Haziran ayında yeni projesinin çekimlerine başlıyor. Bekleme Odası adını taşıyacak olan proje, bazı açılardan Demirkubuz'un önceki filmlerinden ayrılacak. Yönetmen, yeni filmi Bekleme Odası'nda oyuncu olarak da karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.Filmlerinde yönetmenliğinin dışında, kamera ve ışık'ı da kendisi üstlenen sinemacı, ilk defa oyuncu olmaya hazırlanıyor. Eski filmlerinde kısa süreli de olsa kamera önünde gözüken ve izleyicilerine sürpriz yapan Demirkubuz, ilk defa bir oyuncu olarak karşımıza çıkacak.Fakat, yönetmene yakın bir kaynaktan aldığımız bilgiye göre, kamera önüne geçmesine rağmen, görüntü yönetmenliğini ve ışığı da başkasına bırakmaya niyeti yok. Kısaca, Bekleme Odası her anlamda bir Zeki Demirkubuz filmi olacak gibi gözüküyor.
Yorumlar
  • zeki demirkubuz şahane bir yönetmen bunun da başarılı olacağına inanıyorum

  • doğrusu benim yanıtlarım yine aynı olacak. hem özeldekilerle hem de geneldekilerle aynı cevaplar...bunları bana anlatma.

  • walkabout... bana özelimden gönderdiğin mesajda şöyle diyorsun...bana ZEKİ DEMİRKUBUZ'umu öğreteceksin??? öncelikle benim kimseye birşey öğretmek gibi bir çabam yok... zaten öğrenmek istesen her yerden öğrenirsin... ben bunuda bildiğini farzederek ZEKİ DEMİRKUBUZ'un sinemaya senaryo yazarlığı,sonra görüntü yönetmenliği ve daha sonrada yönetmen yardımcılığı yaparak başladığını sana söylememe gerek yok sanırım..zaten sen bunları biliyorsundur..haa!!! yok neymiş bunlar dersen sana hepsinide açıklarım... senaryo yazarlığı ve yönetmen yardımcılığını uzun yıllar yanlarında çalıştığı ZEKİ ÖKTEN ve YAVUZ TURGUL gibi ustaların yanında yapmıştır... ZEKİ ÖKTEN'nin bana göre en iyi filmi olan DÜTTÜRÜ DÜNYA adlı filminde yönetmen yardımcılığının yanında senaryo yazarlığındada bulunmuştur.. YAVUZ TURGUL'un AŞK FİLMLERİNİN UNUTULMAZ YÖNETMENİ filminde filmin senaryosunun oluşum aşamasında YAVUZ TURGUL'la beraber yazmıştır.. ve bir çok filmlerinde setlerde görevli olarak bulunmuştur.. kendi çektiği bütün filmlerin senaryosunu kendisi yazmıştır... İTİRAF'da görüntü yönetmenliğinide kendisi yapmıştır.. ÜÇÜNCÜ SAYFA da kısa bir rol almıştır.. bunların yanında NURİ BİLGE CEYLAN'nın bütün filmlerinde set arkasında bulunmuştur... SERDAR AKAR ,KUDRET SABANCI gibi genç yönetmenleri bir araya getirerek YENİ SİNEMACILAR diye bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır... ve bütün bu yönetmenlerin filmlerinde (GEMİDE,LALELİ'DE BİR AZİZE) setlerde onların fikir hocalığını yapmıştır.. zaten bütün NURİ BİLGE CEYLAN ve SERDAR AKAR gibi yönetmenlerin filmlerinin en sonunda teşekkür kısımlarında ZEKİ DEMİRKUBUZ'a bu yardımlarından dolayı teşekkürü borç olarak bilmişlerdir... yani bu işlerin bu kadar içinde olan bir yönetmenin yok niye görüntü yönetmenliğinide,senaryosunuda,ışığınıda kendi yapıyor biraz olayı abartmış gibi sözler söylenmesi sizce nedir??? NURİ BİLGE CEYLAN şimdiye kadar çektiği bütün filmlerin (buna kısa metrajlı filmi koza'da dahil) hepsinde görüntü yönetmenide,senaristide.yönetmenide hatta ışıkcısıda kendisi olmuştur.. bu yönetmenler bunları zaten marifet olsun diyede yapmıyorlardır... en iyisini kendi bildikleri şekilde ortaya çıkarmak istiyorlardır.. çünkü tamamen kendileri için film yapıyorlardır.. yani biz istediğimiz kadar bu marifet yada marifet değildir diyelim... bu onların hiç mi hiç umrunda bile değildir!!!

  • aşağıda yaptığın laf kalabalığının benim söylediğim hiçbir şeye cevap niteliği taşımadığını belirtemek isterim. Ben Demirkubuz'u öyle bir noktadan bakarak eleştirmiyorum.

  • sanırım neyin marifet olmadığını tanımlamam gerekirdi.bence, bir filmi, görüntü yönetmenliğinden kurgusuna, yönetmenliğinden oyunculuğuna tek bir kişinini yapması marifet değil. Demirkubuz'un bu çabasını anlamsız buluyorum.Ben Zeki Demirkubuz'un filmlerini (en azından çoğunu) beğenirim. Ama İtiraf'ta görüntü yönetmeni ve kurgucu olarak ne denli çuvalladığını siz göremiyorsanız, ben size tekrarlasam iyi olur. (Kaldı ki, İtiraf bence ilk yarım saatinin ardından son derece kötü bir film. Ama nedense herkes başka bazı noktalara kanarak, bu noktayı es geçiyor. Bence Demirkubuz'un en kötü, hatta tek kötü filmi.)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir