25 Eylül 2009 10:12

Deniz Buga !fistanbul'da

Deniz Buga'nın kısa filmlerinin toplu gösterimi 18 Şubat Çarşamba 19:30'da !fistanbul'da...

!fistanbul Film Festivali Katalogundan:Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eğitimini tamamladıktan sonra mezunları arasında Martin Scorsese ve Coen Kardeşler gibi isimlerin bulunduğu dünyanın önde gelen sinema okullarından New York Tisch Sanat Okulu'nda sinema okuyan Deniz Buga'nın 2004-2008 arasında ürettiği kısa filmler 75 dakikalık bir programla !fistanbul'da İstanbullu sinemaseverlerle buluşuyor. Program dâhilinde Kardeşler, Uyku, Elma, New York Yarım Öyküler, Onun İçin, Çarşambalar ve Çekirgeler adlı kısa filmler yer alıyor.Yirmiden fazla ülkede festivallerde izleyiciyle buluşan ve San Sebastian Film Festivali Jüri Ödülü'nün de aralarında olduğu pek çok ödül kazanan Deniz Buga'nın kısa filmlerinin gücü sessizliklerinde yatıyor. Deniz Buga 1982'de İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi'nde sosyoloji, tarih ve sinema okudu. Şu sıralar Bulut Film'in yapımcılığında gerçekleştirilecek Körfez adlı ilk uzun metraj filminin çalışmalarını sürdürüyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Keri Russell bu sefer öğretmen oldu Keri Russell bu sefer öğretmen oldu

   Keri Russell, çekimleri devam eden Antlers filminde genç bir öğretmen olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

  • Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı

   Cansu Tosun, dünyaca ünlü Fransız yönetmen Luc Besson’un 30 milyon dolarlık ‘Anna’ adlı filminde bir casusu oynadı.

  • En çok nefret edilen 10 film En çok nefret edilen 10 film

   Genelde en sevilen, beğenilen, en yüksek puanı alanı veya eleştirmenlerin favori filmleri sıralanır ama bu seferki çok farklı. Bunlar öyle filmler ki hem IMDb puanları yerlerde hem izleyicilerden kötü yorumlar almış hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş durumda. Bir yerlerde denk gelirseniz aklınızda bulunsun. İşte en nefret edilen 10 film...

  • Zara McDermott televizyonu sevdi Zara McDermott televizyonu sevdi

   Aşk Adası adlı televizyon programıyla yıldızı parlayan Zara McDermott, çalıştığı devlet memurluğundan istifa ettiğini duyurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir