25 Eylül 2009 10:12

Dergilere Yasak!

İran, batılı yıldızlara yer veren dokuz yaşam kültürü ve sinema dergisini kapattı...

İran'ın en çok okunan yaşam kültürü ve sinema dergileri, yozlaştığı düşünülen batılı yıldızların dejenere yaşam tarzlarına yer verdiği gerekçesiyle kapatıldı. Donya-ye Tasvir, Sobh-e Zendegi, Talash ve Haft gibi dergiler yasaklanırken, 13 benzer yayına da uyarı verildi. Dünyanın en önemli sinemalarından birine sahip olan İran'ın favori dergilerinde sadece batılı yıldızlara değil, aynı zamanda yerel sanatçılara da yer veriliyordu.Ülkede, yasaklanan batılı yıldızların filmleri sinemalarda gösterilse de, özellikle kadınların bulunduğu pek çok sahne çeşitli gerekçelerle kesiliyor.
Yorumlar
  • Kendi içinde mantıklı bir hareket. İnanın bizde de youtube'un kapatılması dışarıda aynı dehşeti uyandırıyordur. Pek uzak değiliz yani bir adım sonra kadınları taşlayarak öldürmeye başlarız...

  • Türkiyeyide bu duruma sokmaya çalışıyorlar ama bunu önlemek için hiç birşey yapmıyoruz.

  • Aferim devam edin,gerilemeye geri kalmaya mahkum olmanız bu yüzden.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir