11 Ekim 2017 10:31

Destek videosu yayınladı ve sildi

Lindsay Lohan, tacizle suçlanan yapımcı Harvey Weinstein'a destek veren bir video yayınladı ve hemen ardından sildi.

Hollywood'u sarsan taciz skandalıyla ilgili ünlülerden mağdurlar için destek mesajları yağarken bir isim tacizle suçlanan yapımcı Harvey Weinstein'a destek verdi: Lindsay Lohan.

Oyuncu Lindsay Lohan, Instagram hesabından yayınladığı videoda Harvey Weinstein için üzüldüğünü ve yaşananları doğru bulmadığını söyledi. Lohan, "Bence Georgina (Chapman) eşinin yanında olmalı. O beni asla incitmedi. Birlikte pek çok film yaptık. Bence herkes bu işe bir son vermeli. Bu yanlış" diye konuştu.Lohan yayınladığı bu videoyu kısa süre sonra hesabından sildi. Böylece eşi ve şirketini birlikte kurduğu kardeşi Bob Weinstein'ın bile arkasında durmadığı Harvey Weinstein'a bir destek gelmiş oldu.

Yaşananların ardından Bob Weinstein şu açıklamayı yapmıştı: "Abim belli ki hasta bir adam. Ona profesyonel yardım almasını söyledim." Harvey Weinstein'ın 2007 yılından bu yana evli olduğu eşi Georgina Chapman da bu sabah yapımcıdan boşanacağını açıklamıştı.

Hollywood'un en güçlü yapımcılarından Harvey Weinstein'ın 30 yıllık kariyeri boyunca onlarca kadın oyuncu ve çalışanı taciz ettiği iddia edilmiş, son olarak Angelina Jolie ve Gwyneth Paltrow da yapımcıyla kötü anıları olduğunu açıklamışlardı.


Yaptıkları açıklamalarla olayı kınayan ve mağdurların yanında bir duruş sergileyen ilk isimler Jennifer Lawrence, George Clooney, Kate Winslet, Merly Streep, Glenn Close, Judi Dench, Mark Ruffalo, Susan Sarandon, Julianne Moore ve Jessica Chastain oldu.

ANGELINA JOLIE: "ONUNLA BİR DAHA ASLA ÇALIŞMADIM"

Angelina Jolie de geçmişte Harvey Weinstein ile "kötü bir tecrübe" yaşadığını açıkladı. Jolie, New York Times'a yaptığı açıklamada olayın Weinstein'ın yapımcısı olduğu "Playing By Heart" filminin çekimleri sırasında yaşandığını belirtti. Jolie, bir otel odasında Weinstein tarafından rahatsız edildiğini belirterek, "Gençliğimde Harvey Weinstein ile kötü bir tecrübem olmuştu. Ve sonuç olarak onunla bir daha asla çalışmamayı seçtim ve onunla çalışanları uyardım. Kadınlara yönelik bu davranış hangi alanda ya da ülkede olursa olsun kabul edilemez" dedi.


GWYNETH PALTROW: "OLAYI BRAD PITT'E ANLATTIM"

Yine New York Times'a konuşan bir diğer ünlü isim ise Gwyneth Paltrow oldu. Paltrow 1996 yılında 22 yaşındayken Harvey Weinstein'ın yapımcılığını yaptığı Emma filminin başrol oyuncusu olmuştu.

Paltrow, çekimler başlamadan önce Weinstein'ın kendisini bir iş toplantısı için kaldığı otele davet ettiğini ancak görüşme sırasında Weinstein'ın kendisine dokunmaya çalıştığını ve masaj yaptırmak için odasına çıkmayı teklif ettiğini anlattı. "Daha çocuktum, donakaldım" diyen Paltrow, Weinstein'ı terslediğini ve ardından yaşananları o zamanki sevgilisi Brad Pitt'e anlattığını söyledi.

Bunun üzerine Brad Pitt'in bir film galasında karşılaştığı Harvey Weinstein'ı "kız arkadaşına bir daha asla dokunmaması" için uyardığı da anlatılanlar arasında. Gwyneth Paltrow, yapımcı Weinstein'ın daha sonra kendisini arayıp otelde yaşananları kimseye anlatmaması konusunda kendisini uyardığını söyledi ve ekledi: "Beni kovacağını düşündüm."


Gwyneth Paltrow, 1998 yılında Weinstein yapımcılığındaki Shakespeare in Love filmi için yapımcıyla bir kez daha çalışmış ve bu filmdeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını almıştı.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir