19 Şubat 2016 16:00

Dev mutant nasıl yaratıldı?

Çizgi roman uyarlaması Deadpool'da karşımıza çıkan dev mutant Colossus, film için nasıl yaratıldı?

12 Şubat'ta vizyona giren yeni süper kahraman filmi Deadpool'da çizgi roman dünyasından pek çok tanıdık simayı da gördük...

Bu süper kahramanlardan özellikle bir tanesi var ki; onu sinema perdesinde görmek çizgi roman hayranlarını son derece heyecanlandırıyor. Evet, iki metreyi aşkın boyu, insan üstü fiziksel yapısı ve demirden vücuduyla tam bir savaş makinesi olan Colossus'tan bahsediyoruz.Aslen X-Men grubunun bir üyesi olan Rus kökenli mutant Colossus'un Deadpool filmi için tamamıyla bilgisayar efektleriyle yaratıldığını düşünüyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü Colossus'un içinde; ona sesini ve hareketlerini veren birbirinden ayrı iki oyuncu var!Colossus'u seslendiren 38 yaşındaki Sırp kökenli oyuncu Stefan Kapicic, geçtiğimiz günlerde Amerika'da yayın hayatını sürdüren Entertainment Weekly isimli dergiye Deadpool filminin çekim sürecini ve Colossus'u canlandırma deneyimini anlattığı bir röportaj verdi. Çocukluk yıllarından beri çizgi romanları çok sevdiğini belirten oyuncu, Deadpool karakteriyle de o zamanlar okuduğu romanlar aracılığıyla tanıştığını ve bu karakterin favori çizgi roman kahramanlarından biri olduğunu açıkladı.Deadpool'un yönetmeni Tim Miller'ın perdede yaklaşık iki metre elli santimlik dev bir Colossus görmek istediği için Colossus'a hareketlerini vermesi için ayrı bir oyuncuyla çalışmayı seçtiğini belirten Kapicic, kendisinin boyunun 1.80 olmasına rağmen karaktere hayat vermek için yeterli olmadığının da altını çizdi. Tim Miller'ın Colossus için otantik bir Rus aksanı istediğini ve bu yüzden saatler süren deneme çekimlerinin ardından karakteri seslendirmesi için kendisini seçtiğini vurguladı. Colossus'un çizgi romandaki köken hikayesine ve asıl kimliği olan Piotr Rasputin'e uyacak bir seslendirme ortaya çıkardığını açıklamalarına ekleyen oyuncu; ek olarak yönetmen Tim Miller ve Deadpool'u canlandıran Ryan Reynolds gibi isimlerle çalışmanın da bir ayrıcalık olduğunu belirtti.


Colossus'a sesiyle hayat veren Sırp oyuncu Stefan Kapicic

Ünlü X-Men karakteri Colossus'a 2003 yılında çekilen X2 filmiyle sinema perdesinde ilk olarak Daniel Cudmore hayat vermişti. Cudmore daha sonra bu rolü 2006 yılında çekilen X-Men: The Last Stand ve 2014 yılında çekilen X-Men: Days of Future Past filmleri için tekrarladı.

12 Şubat 2016 tarihinde vizyona giren Deadpool'da Colossus, Ryan Reynolds tarafından canlandırılan şakacı ve ağzı bozuk süper kahraman Deadpool'un ekibinde yer alıyor ve intikam macerasında ona yardım ediyor.BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir