13 Mayıs 2003 23:41

Devlet Destekli Deli Dana: Yiyen Yamyamlaşıyor!

İrlanda yapımı ilginç bir korku filmi sonbaharda motor diyor. Yönetmenliğini ödüllü kısa filmci Connor McMahon'ın yapacağı film Dead Meat adını taşıyor. Yerel temalara yer vererek İrlanda Film Kurulu'nun desteğini alan yapımın, ülkenin yamyamlık temasını işleyen ilk filmi olma gibi bir özelliği varmış..!İnsanlara hastalık bulaştırarak onların yamyamlaşmasına sebep olan Deli lakaplı danaların hikayesini anlatan yapımın bütçesinin %20 gibi ciddi bir oranı görsel efektlere harcanacakmış. İlhamını her ne kadar yerel motiflerden alsa da, bir ara küresel bir korku salan deni dana hastalığını anımsatan film İrlanda'dan uzun bir aradan sonra gelen ilk korku filmi.Korku filmlerine tüm dünyada artan ilgi ve Hollywood'un uzak diyarların filmlerini satın alıp yeniden yapmasının etkisi var mıdır bilinmez ama, bundan sonra değişik ülkelerden sıradışı tür sineması örnekleri izleyecekmişiz gibi gözüküyor. Darısı bizim yönetmenlerin başına...
Yorumlar
  • Dead Meat, tıpkı 28 Days Later tarzı bir zombi filmi. Deli dana falan denmiş ama tam olarak da deli dana sayılmaz aslında. Filmi Resident Evil oyununa (ve de filmine tabi) benzettim biraz. Yani film yeni bir konu işlemiyor aslında. Lakin şöyle bir şey var; o denli özensiz çekilmiş ki çoğu aksiyon sekansı inandırıcılıktan uzak. Ayrıca haberde destekten falan söz edilmiş olsa da, çok düşük bir bütçeyle çekildiği belli. Filmde en hoşuma giden şey Helena karakterini canlandıran Marian Araujo oldu, aynı Lindsay Lohan'a benziyor :)))

  • çok saçma bir film verdiğiniz paraya ve zamana aciyorsunuz.74 dakika sonunda ne çıkacak diye izliyosunuz ama bir şey çıkmıyor.İnsanın midesini kaldıran sahnelerle korkutulmaya çalışılmış; korkmaktan çok iğreniyorsunuz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir