14 Temmuz 2004 14:38

DiCaprio'ya Oliver Stone Darbesi

İskender'in biri geldi diğeri gitti

Tarihi filmler moda oldu demiştik, Kırmızı Değirmen'in yönetmeni Baz Luhrmann'ın da bir Büyük İskender filmi hazırlığında olduğunu çoktan duyurmuştuk. Ancak Oliver Stone çok daha çabuk davranıp kendi İskender'ini bitirince, Leonardo DiCaprio'lu, Nicole Kidman'lı Luhrmann projesi suya düştü.DiCaprio'nun Büyük İskender'i, Nicole Kidman'ın da annesi Olympia'yı canlandıracağı film Oliver Stone'a yenilmiş oldu. Gerçi Luhrmann yaptığı açıklamada projeden vazgeçmesinin sebebini ailesine daha fazla zaman ayırmak olarak göstersede, kasım ayında sinemalarda olacak Colin Farrell'lı İskender'in karşısına rakip olarak çıkmaya cesaret edemediği belli. Oliver Stone'un İskender'inde ise kimler yok ki; Val Kilmer, Anthony Hopkins, Angelina Jolie… Luhrmann da haksız değil. Böyle güçlü bir kadronun karşısına aynı konunun başka bir versiyonu ile çıkmak akıllıca olmazdı doğrusu. İskenderler tek porsiyona düşmüş olsa da biz heyecanla bekliyoruz.
Yorumlar
  • oliver stone un iskender ini izledikten sonra keske di caprio nunki olsaydı diye düşünmeye başlamıştım...

  • DiCapriodan zaten nefret ederim birde onun Büyük İskenderi canlandıracağını düşünemiyorum berbat olurdu film...

  • Stone Büyük İskender filmi ile karizmasını yerle bir etti. Bu yönetmenden böyle saçma bir film hiç beklemezdim. Muhteşem bir konuyu absürd hale getirmiş.

  • lütfen oliver stone tarihine bakıp çöyle konuşalım. bi insanı milliyetçi diye suçlayamazsınız. ama amerikan politikasını eleştirdiği için tebrik edebilirsiniz. bunları karıştırmayalım. her amerikalı milliyetçiyi hatta dünyadaki milliyetçi insanları karşısına alanların biraz çatlak olması gerekir diye düşünüyorum. ve bişey daha oliver stone yapsın biz izleyelim. kaç tane böyle başarılı yönetmen var ki dünyada. katil doğanlar, doğum güün 4 temmuz. gel de alkışlama ...

  • Bence Luhrmann gibi bir görsel anlatım dehası dururken, kendini bir şey zannaden Amerikan politikasını eleştiririken bile milliyetçiliğini esirgemeyen abuk sabuk bir yönetmen olan Oliver Stone!un filmini izlemek zorunda kalacak olmak çok yazık!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir