16 Ocak 2016 21:42

‘Die Hard 6’ yolda!

Die Hard ve Bruce Willis...

Bruce Willis olmadan bir “Die Hard” filmi olabilir mi? Görünen o ki, pek mümkün değil.

Geçenlerde yeni filmin isminin muhtemelen, “Die Hard: Year One” olacağı söylendiğinde, herkesin aklında Willis’in canlandırdığı John McClane karakterinin daha genç bir versiyonuyla filmi yapacakları fikri oluşmuştu. Başta sadece açılış ve kapanış bölümlerinde Willis’in yer alacağı konuşulmuş olsa da, filmin hayranları buna çok olumlu bakmadılar.

Belki de bu yüzden, filmin yönetmeni Len Wiseman, bunun doğru olmadığını ve ünlü aktörün filmde daha çok yer alacağını açıklama gereği duydu.

Aldığımız bilgiler sadece bu kadar değil. Yönetmen, film ile ilgili konuşurken, John McClane’in geidği yere, her şeyin başladığı noktaya odaklanmak istediklerini söyledi. NYPD memurunun eşi Holly ile olan ilişkisini daha yakından göreceğimizi söyleyen yönetmen Wiseman, hemen akıllara, ilk iki filmde Holly’yi canlandıran Bonnie Bedelia’yı getirdi. Sonraki hiçbir filmde onu görmemiştik. Acaba “Die Hard 6” için Bonnie Bedelia geri mi dönecek? Bu konuyla ilgili daha fazla yorum yapmayan Len Wiseman, “Kimsenin John McClane’in, Nakotomi rehine olayından önceki hayatına dair bir fikri yok. Bu yüzden sıradaki film, diğerlerine göre çok farklı olacak” dedi.

Bütün bunlar gösteriyor ki, bu film daha gerçekçi olacak. Son birkaç filmdir hayranlar, John McClane’in, her olaydan sağ çıkan bir süper kahramana dönüştürülmesinden rahatsızdı. Çünkü ilk başta bu karakterin bu kadar sevilmesinin nedeni bu değildi. Şimdilik filmin vizyon tarihine dair bir bilgi yok. Ancak filmin, 20Th Century Fox stüdyolarında geliştirme aşamasında olduğunu biliyoruz.

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir