13 Ekim 2005 18:24

Dijital Gelin

Corpse Bride okyanusu fiberoptikle aşacak

Tim Burton'ın Corpse Bride'ı, Japonya'ya bitler ve baytlar olarak ulaşacak.Variety'nin haberine göre, Toon adlı yapım Warner Bros'un ilk olarak dijital anlamda test filmi olarak denenmişti. Şimdi ise Nippon Telegraph & Telephone ve Toho Sinemalar'ı, Warner ile işi daha profesyonel anlamda ilerletiyorlar ama hala durum deneme aşamasında.Filmler 4K formatında, Warner Bros'un Burbank'teki merkezinden fiberoptik kablolar üzerinden Japonya'ya gönderilecek.Filmler, Osaka ve Toko'daki üç sinemada gösterilecek. WB ve NTT, bu yapılanmaya geçmek için yaklaşık bir yıldan beri görüşmekteydiler. Digital Cinema Initiatives'in Ağustos ayında yaptığı d-sinema için öngörülen tanımlamasından sonra bu tarz bir dağıtıma girişildi.Şirket yetkilileri bu dağıtım girişiminin başarılı olması için istekliler. Farklı ülkeler ve bölgelere d-sinema dağıtımı bu şekilde gelişirse hızla artacağa benziyor.
Yorumlar
  • eğlenceli bir film ve çok da güzel, izlemek gerek yani..animasyon seven biri olarak tim burton un nightmare before chrismas'ını da izlemek için sabırsızlanıyorum..

  • japonyaya neyle gideceği pek umrumda değil açıkçacı.. buraya ne zaman ve nasıl geleceği ilgilendiyor beni...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir