13 Mayıs 2003 23:41

Dijitalden DVD'ye İlk Film: Klonların Saldırısı

Lucasfilm, Klonların Saldırısı'nı ev sineması için 12 Kasım'da çıkaracağını açıklarken, filmi "Direkt olarak dijital bir kaynaktan alınıp yaratılan ilk büyük konulu film" olarak tanımladı. Film dijital kameralarla çekilmişti. Lucas'ın sözüne güveniyorsanız, DVD versiyonu "mükemmel dijital berraklık" içerecek. İki diskten oluşan DVD seti, ayrıca 8 tane "silinmiş sahne", 2 tane "çekim arkası" belgesel, 3 tv tanıtımından oluşuyor. DVD'nin bir bilgisayarda kullanılması durumunda, Internet üzerinden ek içeriğe ulaşmak mümkün olacak.
Yorumlar
  • rasale bunu animasyon filmi ile karıştırma...animasyon filmleri (ör. toy story2,final fantasy) full bilgisyar,efektli dijital ile çekilmiştir,star wars da ise el yapımı maket kullanımı,gerçek oyuncular dijital olanların yanında kompoze edilmiştir...sinemada 7 kere gittiğim AOTC yi DVD de izlemek bana ayrı bir zevk verecek...ep1 in Dvd sinde olan içerik acayip zengindi,umarım bundada aynı şeyler olur...ve duyduğuma göre kesilen sahnelerin arasında dooku nun çift kılıç kullandığı yerlerde varmış ;)

  • DVD'ye o kadar para verdikten sonra internetten ek içeriğe ulaşmak bana çok saçma geldi.

  • Doğrudan dijital kaynaktan DVD transferi yeni bir şey değil ki! Son dönem animasyon filmlerin DVD'leri zaten hep bu şekilde yapılıyor. Lucas pazarlamacı yönünü abartmış gibime geliyor.

  • George Lucası hiç sevmem yalancının teki filmde berbat kötü kalitesiz dvd si de berbattır.

  • Lucas'tan da bu kalitede bişey beklenirdi zaten.. Çıkar çıkmaz alacam da biraz geç deil mi yaw kasım :( shadow, May the force be with you :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir