10 Eylül 2003 21:00

Dirk Pitt Beyazperde Yolunda!

Clive Cussler'ın Sahara'sında Matthew McConaughey ve Penelope Cruz başrolde

Macera romanları yazarı Clive Cussler, özellikle türün meraklıları arasında çok popüler. Romanlarının çoğunun baş karakteri olan Dirk Pitt, tıpkı James Bond gibi çevresindeki kadınları büyüleyen, karizmatik bir deniz bilimci.Cussler'ın Dirk Pitt'i okuyucuyla tanıştırdığı ilk romanı olan 1992 tarihli Sahara, sinemaya uyarlanıyor. Yönetmen Breck Eisner tarafından çekilecek olan projenin şimdilik belirlenen iki başrol oyuncusu Matthew McConaughey ve Penelope Cruz.Maceracı Dirk Pitt rolünde, aynı zamanda filmin yapımcılarından da biri olan Matthew McConaughey'i izleyeceğiz. Yakışıklı aktör, en son Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir? ile ülkemizde izlenmişti. Şu sıralar Gothika ile gündemde olan Penelope Cruz ise, Pitt'e gönlünü kaptıracak olan Latin bilim kadını olarak ekranlara gelecek.Sonbaharda çekimleri başlaması planlanan film, 2 yıl önce ilk gündeme geldiğinde, X-Files yönetmeni Rob Bowman'a teslim edilecekti. Anlaşılan o ki geçen süre içerisinde proje epey beklemiş ve yönetmeni de değişmiş.13 kitaplık Dirk Pitt serisinin ilk kitabı olan Sahara, esrarengiz şekilde deniz yaşamını sona erdiren bir zehirin Pitt tarafından Sahara çölünde izinin sürülmesini konu alıyor.
Yorumlar
  • sahara iyi bir filmdi ama inşallah böyle filmler yapılmaya devam eder.

  • Ben Clive Cussler'ın yazdığı tüm Dirk Pitt serisinin romanlarını okudum ve macera-esrar-gerilim açısından içinde kötü olanına rastlamadım. "Sahrada Ayak Sesleri" eğer Hollywood klişeleri ve Amerikan milliyetçiliği gibi tuzaklara düşmeden doğru dürüst sinemaya aktarılırsa muhteşem bir şey olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir