13 Haziran 2007 09:14

Disney Bollywood

Animasyon dünyasına Hint dopingi!

Animasyon filmleri son dönemde eski yaratıcılığını yitirmeye başladı. Hollywood yapımları teknik kusursuzluğuna rağmen çocuk izleyicilerin bile yavan bulduğu senaryolarla karşımıza çıkıyor. Fransa ve Japonya gibi alternatif animasyon kaynaklarına ise Danimarka gibi yeni ülkeler ekleniyor. Taze kan arayışına giren Disney, Hindistan'ın Yash Raj şirketiyle ortaklaşa, Roadside Romeo adını taşıyan bir animasyon yapmaya karar verdi. Jugal Hansraj'ın yöneteceği filmin seslendirmesini Bollywood yıldızları üstlenecek.Disney daha çok Hindistan pazarını hedeflese de, Romeo projesiyle dünyanın batısında da şansını deneyecek. Disney-Yash Raj bu şekilde her yıl bir animasyona imza atmayı hedefliyor! Müzikli, danslı animasyonlara hazır olun!
Yorumlar
  • İşin içinde bollywood varsa unutun gitsin.

  • Bollywood nefes katar hayatımıza biraz sıyrılmak iidir hollywood dan :)

  • Disney animasyonları oldum olası müzikli ve danslıdır zaten,sanırsam Bolywood etkisini sadece görsellikte ve kimi kültürel farklılıklarda göreceğiz,son zamanlarda Pixar'ın bile konu açısından yavan işlere imza attığını(Cars)düşünürsek endüstriye taze kan etkisi yapabilir bu birliktelik,umarım sadece çocuklara yönelik olmaz bu yapımlar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir