5 Eylül 2014 00:00

Disney müzisyene dava açtı

Disney, 10 yıldır sahneye fare kafası şeklindeki başlığıyla çıkan Deadmau5'a dava açtı.

Sahnede fare kafası takan Kanadalı müzisyen Deadmau5, bu başlığın patenti için ABD otoritelerine başvurdu. Ancak, Disney büyük yuvarlak kulakların kendi markaları Mickey Mouse’a ait olduğunu söyleyerek, Deadmau5’a dava açtı.


İddialara göre Deadmau5 2013’te ABD patent ofisine başvurmuş, başlığının patentini almak istemişti. Ancak geçenlerde basına sızan bir belgede, 1928’de Mickey Mouse karakterini yaratan Disney’in bu patentin verilmemesini savunduğu bilgisi yer alıyor. Belgeye göre Disney yetkilileri, bu patentin Deadmau5’a verilmesi durumunda, ABD ve diğer ülkelerde markalarına zarar geleceğini düşünüyor.

Öte yandan Deadmau5 daha önce Almanya , Japonya, İtalya ve Birleşik Krallık’ın da dahil olduğu 30 ülkeden bu başlığın patentini almıştı.


10 yıldır sahnelerde olan Deadmau5, alameti farikası olan bu fare kafasıyla sahneye çıkıyor ve bu şekilde tanınıyor. Davanın nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir