14 Kasım 2005 10:24

Disney'in Cesareti Rakip Tanımıyor

Civcivin yapacağı çok iş var

Geçtiğimiz hafta Disney için oldukça önemliydi. Pixar'dan ayrıldıktan sonra ilk bilgisayar animasyonu vizyona giren stüdyoda nefesler tutulmuştu ve beklenen oldu, Cesur Civciv'leri yüzlerini güldürdü. İlk haftasonunda 40.9 milyon gişe geliri elde eden film, Box Office Mojo'nun bildirdiğine göre ikinci haftasonunda da 32 milyon dolar kazanarak listenin tepesindeki yerini kimseye bırakmadı. Böylelikle Cesur Civciv, Disney'e sadece Amerika'da 10 günde 80 milyon dolar kazandırdı.Box office listelerinde Civciv'i bu hafta vizyona giren üç yeni film izledi. Sony'nin Zathura'sı 14 milyon dolar, Weinstein Co.'nun Clive Owen-Jennifer Aniston ikilisinin başrollerini paylaştığı Derailed'ı ise 12.8 milyon dolar kazandı.Jim Sheridan'ın yönettiği rap yıldızı 50 Cent'in başrolünde olduğu Get Rich or Die Tryin', 12.5 milyon dolarla açılış yaparken Jarhead, 12.3 milyon dolar kazanıp toplam hasılatını 47 milyon dolara yükseltti.
Yorumlar
  • disney pixar'dan ayıldıktan sonra başarısını ortaya koydu ne diyelim tebrikler bakalım pixar disneysiz ne yapacak.Ama benim fikrim pixar ın disneye hiç mi hiç ihtiyacı kalmayacak

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir