11 Nisan 2013 00:00

Doğal Kahramanlar 31 Mayıs'ta sinemalarda

Buz Devri ve Rio’nun yaratıcılarından yepyeni bir 3D macera geliyor.

Buz Devri ve Rio’nun yaratıcılarından kahkahalarla dolu, yepyeni bir 3D macera daha geliyor. Fantastik bir dünyada geçen sıra dışı hikayede iyilerle kötülerin heyecan dolu savaşı anlatılıyor.


Filmin Türkçe dublajlı fragmanı için tıklayın.


31 Mayıs'ta vizyona girecek filmde savaşın bir tarafı doğayı ayakta tutma çabası içindeyken diğer taraf o dünyayı yok etmeye çalışıyor.

Yönetmenliğin iBuz Devri'ndeki Scrat karakterine sesiyle hayat veren ve Buz Devri serisinin çeşitli kısa filmlerinde yapımcı olarak yer alan Chris Wedge'in üstlendiği filmin senaryosu ise Tom J. Astle, Matt Ember, James V. Hart, William Joyce ve Daniel Shere'dan oluşan kalabalık bir ekibin elinden çıkma. Chris Wedge ve ekibinin sahibi oldukları Blue Sky Studios animasyon tarafından kurgulanan film, realizmin sınırlarını zorlarken, aksiyon ve macera görüntülerindeki detaylarla dikkat çekiyor.

Filmle ilgili açıklamada bulunan Wedge, “Blue Sky Stüdyoları’nda Doğal Kahramanlar 3D’nin çekilmesi tam isabet oldu. Artistik ve teknolojik kapasitemizin gelişimi için çok uzun zamandır çalışıyorduk, artık kurduğumuz animasyon dünyanın doğala en yakın olmasını sağlayabiliyoruz. Tüm izleyicileri görsel entellektüel ve duygusal anlamda doyuracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Mary Katherine’in gözlerinden izleyeceğimiz Doğal Kahramanlar 3D, 17 yaşındaki zeki, duygusal ve güçlü genç kızın kendini fantastik bir serüvenin tam ortasında bulmasıyla başlıyor. Ormanda yaşayan görünmez varlıkların olduğuna kimseyi inandıramayan babası Profesör Bomba’nın karşısında sabrını yitiren Mary Katherine herkesten uzaklaşıp çocukluğunun geçtiği evine kapanmıştır. Fakat kendini bir anda sihirli serüvenin başkenti Yaprak Adamlar’ın dünyasında bulan M.K. yeni bir bakış açısına sahip olmaya başlar. Eve dönüş yolunu bulmaya çalışan M.K. bu dünyadaki halinden çok daha inançlı olarak o dünyanın korunmasına yardım etmek zorunda kalır.

Sefiller ve Momma Mia filmlerinden hatırladığımız aktris Amanda Seyfried seslendirdiği M.K.karakteri için şöyle konuştu: “Güçlü, istediğini yapabilecek kararlılıkta olan, babasından haber alamayan ve bir daha asla babasıyla olamayacağını düşünen duygusal bir karakter. Fakat M.K.’in arka bahçesinde yaşadığı bu sihirli dünya yolculuğu ve orada yaşadıkları babasıyla ilgili bir çok düşüncesini değiştirecek ve babasına olan inancını arttıracak.”

The Hunger Games üçlemesinden tanıdığımız Josh Hutcherson Doğal Kahramanlar’da M.K. için çok önemli bir başka adam olan Nod’u seslendiriyor. Hovarda ve yakışıklı genç Nod, tüm kurallara karşı gelen

ve bildiğini yapan bir adam. Ancak Yaprak Adamlar’la fikirleri uyuşmayınca ekipten ayrılıyor. M.K.’nın ekibe dahil olmasından sonra Nod, gerçek bir kahraman olmak için neler yapılması gerektiğini

anlıyor.

Hutcherson: “Nod’un babası Ronin aynı zamanda da Yaprak Adamlar’ın liderliğini üstleniyor. Babası oğlunun ekibe adapte olması için elinden gelen herşeyi yapsa da başarılı olamıyor. Sadık ve vefalı

olan Ronin’in tam tersi olan oğlu Nod ona pek de benzemiyor. Nod’un korkusuz, çılgın ve usta bir pilot olması, düşmanlarıyla yaptıkları birçok savaşta başarılı olmalarını sağlıyor” diyor.
Ronin karakterine sesiyle hayat veren Colin Farrel, klasik bir İrlandalı, filmde Amerikan aksanı yapabilmek için bir hayli uğraşmış. Çekimler bittiğinde Farrel şu açıklamayı yaptı: “Filmin ismi Epic, doğası Epic, hatta tecrübesi bile Epic! Filmin ismi çok doğru seçilmiş!”

Ronin’in en büyük müttefiği ise Kraliçe Tara. Kraliçe Tara Beyonce Knowles’ın sesiyle hayat buluyor. Çok güzel ve güçlü olan Tara sadece Yaprak Adamlar’ın kraliçesi değil aynı zamanda da ormanın

yaşam gücü! Tara ve Ronin’in aralarındaki flörtse çok keyifli. Ronin’e göre Tara, Kraliçe’den çok daha fazlasını ifade ediyor.

Tara da tehlikeye düştüğünde Ronin’in onu her zaman kurtaracağından emin. Tüm umutlar tükendiğinde Tara tüm ihtişamıyla bir anda ortada beliriyor. Beyonce Knowless da Colin Farrel’ın filmle ilgili yorumlarına katılıyor ve ekliyor: “Doğal Kahramanlar; iyiyle kötünün, meleklerle şeytanların savaşını anlatan ve daha önce hiç tecrübe etmediğiniz detaylara dayanan bir film. Epic’deki herşey fazlasıyla büyük, aksiyon sahneleri, karakterler, olaylar her şey! Tara’da en çok sevdiğim şey, koruduğu insanlara inanılmaz bir örnek olması ve gençlere rol model olması."

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir