2 Haziran 2011 00:00

'Doktor Ölüm' ölüm döşeğinde

Kurtulma ihtimali bulunmayan ağır hastaların ölümüne yardımcı olduğu için “Doktor Ölüm” lakabıyla anılan Ermeni asıllı ABD'li doktor Jack Kevorkian'ın, zatürre ve böbrek sorunları nedeniyle hastanede tedavi gördüğü bildirildi.

Kevorkian'ın arkadaşı ve avukatı Mayer Morganroth, 10 gün önce Detroit'teki William Beaumont Hastanesi'ne kaldırılan 84 yaşındaki emekli patoloji uzmanının çok yorgun ve halsiz olduğunu, bu yüzden en az birkaç gün daha hastanede kalması gerektiğini söyledi.


"DOKTOR ÖLÜM" / FOTO GALERİ


Hastaların ölümüne yardımcı olduğu gerekçesiyle ikinci derecede cinayet suçundan hapis cezasına çarptırılan Kevorkian, Michigan eyaletindeki bir hapishanede 8 yıl yattıktan sonra 2007 yılında tahliye edilmişti.AL PACINO CANLANDIRMIŞTI
Ailesi Birinci Dünya Savaşı sırasında Anadolu'dan önce Fransa'ya ardından da ABD'ye göç eden Kevorkian'ın hayatı, 2010 yapımı "You Don't Know Jack" filmiyle beyaz perdeye aktarılmıştı. Filmde Kevorkian'ı canlandıran ünlü aktör Al Pacino, bu rolüyle Altın Küre kazanmıştı.


Ötanaziyi bir insan hakkı olarak savunan ve en az 130 hastanın ölümüne yardımcı olduğunu iddia eden Kevorkian, hüküm giymeden önce Hürriyet New York temsilcisi Doğan Uluç'a röportaj vermiş ve "Bana 'Ölüm Doktoru' demelerinden memnunum. Yaşamak istemeyen ağır hastaların ıstırabına son vermek suç mu?" demişti.


You Don't Know Jack (fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir