15 Mart 2005 15:17

Doom Film Olacak mı ?

Warner Bros, bir dönemin popüler bilgisayar oyunu DOOM'u sinemaya aktarmak için kolları sıvadı.Oyunu geliştiren id Software firmasıyla uzun süredir projeyi gerçekleştirebilmek için görüşen stüdyo, sonunda hakları elinde bulunduran oyun firmasının istediği şartlara yakın bir noktaya geldi.Henüz resmileşmemiş anlaşmaya göre, stüdyo, projeyi 15 ay içinde çekim aşamasına getiremezse tüm haklarıyla geri teslim edecek. Anlaşma imzalandığı takdirde henüz belirlenmemiş bir senaristin hemen çalışmaya başlaması planlanıyor.1993 yılında piyasaya sürülen DOOM, şu anda popüler olan Counter-Strike ve Quake gibi oyunların atası ve FPS (first person shooter) olarak bilinen türün ilk örneği olarak kabul ediliyor. Gelecekte geçen oyun, Mars üzerinde bilimsel araştırmalar yapan bir askeri araştırma üssünün, yanlışlıkla cehenneme bir kapı açması ve korkunç zebanilerin üsse doluşmasıyla başlayan savaşları konu alıyor.Son dönemin en ünlü oyunlarından Resident Evil'in, ne derece başarılı sinemaya aktarıldığı ve vizyonda gördüğü ilgi düşünülürse, sinemacılar için oyunlar oldukça cazip bir malzeme haline gelmiş durumda.
Yorumlar
  • Walla bu oyun bilgisayarı bilgisayar yapan oyun. İnşallah adam gibi bir film yaparlar. Thief oyununun da filmini sabırsızlıkla bekliyorum.

  • walla bu oyunu ilk oynadığımda aklımdan geçen ilk düşünce bu oyun film yapılsa ne kadar güzel olacağı idi. kaliteli bi ekip ve iyi bir yönetmen ile çalışılırsa son yılların en fazla parlama yapma potansiyeline sahip filmlerinden biri olacağına inancım sonsuz...

  • Bu oyunun filim olması güzel. Ben en çok kahramanımızın oyunlarda olmayan kız arkadaşını merak ediyorum. Çünkü her filimde kahramanın yanında birde bayan oluyor ve dünyayı beraber kurtarıyorlar. Bekleyip göreceğiz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir