13 Mayıs 2003 23:41

Dr. Hannibal Lecter Box Office'i Fena Isırdı

Kızıl Ejder ABD vizyona girdiği geçtiğimiz haftasonu şimdiye kadar ki en iyi Ekim ayı açılışı ile bir rekora imza attı. Kuzuların Sessizliği'nde izlediğimiz olayların öncesini konu olan film haftasonunda 36.5 milyon dolar gişe hasılatı yaptı. Aynı karakter üzerine kurulu olan, geçen senenin yine Anthony Hopkins'li Hannibal'i 58 milyon dolar ile açılmıştı. Ralph Fiennes'i de tuhaf bir katil rolünde izleyeceğimiz Kızıl Ejder, bir karşılaştırma yapmak gerekirse, 1986'nın, eleştirmenlerin favorisi olan Manhunter'ından çok daha iyi bir gişe başarısıyla açıldığını söyleyebiliriz. Manhunter da Kızıl Ejder gibi, şeytani Dr. Lecter'i konu alan ilk Thomas Harris romanlarından. Michael Mann'ın yönettiği ve Brian Cox'un Lecter rolüne soyunduğu bu 80'lerin filmi, sadece 2.2 milyon dolar ile açılmıştı. Kızıl Ejder, ülkemizde 15 Kasım'da izleyici karşısına çıkacak...
Yorumlar
  • Antony Hopkins ve Hannıbal kitabın üstünde iş çıkarmış.

  • Aynı kitabı, Heat, Ali gibi filmleriyle tanınan Michael Mann'da 80'li yillarda "Manhunter" adıyla filme almıştı. Çok başarılı bir filmdir o da.

  • Şu anda bu film en merakla beklediğim film. Kitabını okuduktan sonra çok güzel bir senaryoyla karşılaşacağımızı da biliyorum. Okuduğum kadarıyla Amerika'da filmi izleyenler de çok olumlu eleştirilerde bulunmuşlar. Kitapta Hannibal karakteri çok az geçiyordu ve etkisi pek yoktu. Ben filmde kitaba göre Hannibal üzerinde daha fazla durulacağını düşünüyorum. Yani 15 Kasım gelmek bilmeyecek.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir