5 Ekim 2012 00:00

Dünya James Bond günü

James Bond serisininin 50. Yıldönümü olan 5 Ekim 2012, Cuma günü, Dünya James Bond günü olacak. İlk kez Albert R. Broccoli ve Harry Saltzman, yazar Ian Fleming’in kitabından Dr No’yu 1962’de beyazperdeye taşıdılar.

Dünyanın gelmiş geçmiş en uzun soluklu film serisi olan 007, bu yıl yirmi üçüncü filmi ile karşımızda olacak. James Bond’un son macerası SKYFALL™, İngiltere’de 26 Ekim’de, Türkiye’de 2 Kasım’da ve ABD’de 9 Kasım’da vizyona girecek.

ABD’de Dünya James Bond Günü etkinlikleri arasında New York’da Modern Sanat müzesinde düzenlenecek tüm Bond filmlerini kapsayan sergi, Los Angeles’da Academy of Motion Picture Arts and Sciences’ın ev sahipliğinde düzenlenecek Bond Müzikleri gecesi yer alıyor. Londra’da Christie´s tarafından, geliri UNICEF ve birçok farklı hayır kuruluşlarına bağışlanacak, online ve canlı olarak düzenlecek bir müzayede de yapılacak. Belçika ve Güney Afrika’da bazı ofislerde çalışanlar “Serbest Cuma” uygulaması ile 5 Ekim, Cuma günü işe simokinle gidecekler. Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, Hindistan, Japonya, Letonya, Meksika ve Rusya’da EVERYTHING OR NOTHING: The Untold Story of 007 adlı belgesel ilk kez bu tarijhte gösterilecek. Ayrıca, dünya çapında bir çok radyo istasyonu bu tarihte Bond şarkıları çalacaklar.


Filmin fragmanı için tıklayın

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir