4 Temmuz 2005 09:03

Dünya Spielberg'ün Ellerinde

Eğrisiyle doğrusuyla zafer uzaylıların

Aceleye mi geldi? 4 Temmuz'a yetişmese ne olurdu? Tek dert gişe mi? Derken… Steven Spielberg'ün 230 milyon dolarlık Dünyalar Savaşı karşımızda, hem de 204.2 milyon dolarlık bir gişe rekoruyla.The Hollywood Reporter'ın bildirdiğine göre, 1 Temmuz'da vizyona giren film dünya çapında 204.2 milyon dolar kazanarak önemli bir rekora imza attı. Amerika'da geçtiğimiz Çarşamba vizyona giren film 21.8 milyon dolar kazanmıştı. Cuma-Pazar arasındaysa, 66 milyon dolar gişe geliri elde edilince toplam 101.7 milyon dolara ulaştı.Böylelikle 88 milyon dolar hasılatlı Örümcek-Adam 2'nin ardından en iyi 4 Temmuz haftası açılışı Dünyalar Savaşı'nın oldu. Amerika dışında vizyona girdiği ülkelerde de 102.5 milyon dolar kazanan filmin dünya çapında hasılatı 204.2 milyon dolara ulaşınca da Spielberg esas rekoruna imza attı.Dünyalar Savaşı, devam filmleri hariç, uluslararası arenada en iyi açılış hasılatını elde etti. Devam filmleri de dahil edildiğinde, Spielberg'ün H.G. Wells uyarlaması sinema tarihinin en iyi beşinci açılışını yapmış oldu.Dünyalar Savaşı'nın önündeyse, 144 milyon dolarla Yıldız Savaşları: Bölüm III-Sith'in İntikamı, 123.5 milyon dolarla Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, 119 milyon dolarla Matrix Revolutions ve 113 milyon dolarla Harry Potter ve Azkaban Tutsağı var.
Yorumlar
  • yönetmenin bu kadar kötü bir filmi daha yoktur eminim ki.hem sinemada bu kadar kötü bir filmi izlediğime hemde uğradığım hüsrana yanıyorum doğrusu.bu filmi izleyeceğime peş peşe yirmi defa GORA yı izlesem daha şereftir.

  • bencede hakediyor bu film gerçekten çok müthişti....

  • ben ne dedim sbilberg yaparda millet gitmezmi filme...

  • Gerçekten ilk haftada bu kadar hasılat yapması ilginç Ama film bu kadar hasılatı hakediyor. Harcadıkları paraya deydi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir