16 Eylül 2010 00:00

Dünya starı Fatih Sultan Mehmet'in müziklerini yapacak

Oscar ödüllü Hintli müzisyen A.R. Rahman ile Oscar, Grammy ve Altın Küre ödülleri kazanan Alman besteci Hans Florian Zimmer, Hollywood’dan sonra, tarihin akışını değiştiren Fatih’in fetih filmi için müzik yapacaklar.

Faruk Aksoy’un yapımcılığını üstlendiği, Fatih Sultan Mehmet’in tahta çıkışından, İstanbul’u fethine uzanan iki yıllık muhteşem süreci anlatan Türk Sineması’nın dev prodüksiyonu ‘Fetih 1453’ müzikleriyle de çok konuşulacak. Teknolojisinden dekorlarına, kostümlerinden animasyonlarına kadar sinemamızın en pahalı yapımı olacak filmin müzikleri için , bir milyon doları bulacak önemli bir bütçe ayrıldı.

Sinemamızda bugüne kadar yapılmayanların gerçekleştirileceği filmin müzikleri, “Aslan Kral”, “Gladyatör”, “Los Angeles” filmleriyle ödül kazanan, “Hannibal”, “Pearl Harbor”, “Sherlock Holmes”, “Karayip Korsanları” gibi Hollywood yapımlarının Alman bestecisi Hans Florian Zimmer, “Cehennem Melekleri” filminin müziklerini yapan Brain Tyler ve Bafta, Altın Küre ve son olarak “Slumdog Millionaire” filmiyle Oscar kazanan Hintli müzisyen A.R. Rahman ile görüşmelerini sürdüren Faruk Aksoy, tarihimize yaraşır, iddialı bir yapım olan filmin müziklerinin de en iyi olması için çalıştıklarını belirtti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir