12 Nisan 2006 18:19

Dünya Yeniden Kurtulurken...

Ekip basın toplantısında gelecekten söz etti

Çetin İnanç'ın yönettiği ve tüm dünyada kült mertebesine ulaşmış tek Türk filmi sayılan Dünyayı Kurtaran Adam'ın devamının çekileceğini duyurmuştuk. 3 aydır ön çalışmaları yapılan, senaryosu ve oyuncu kadrosu kesinleşen Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu adlı filmin basın toplantısı Taksim Point Otel'de gerçekleştirildi. Oyuncuların neredeyse tamamının katıldığı toplantıda ilk söz alan oyuncu ise Dünyayı Kurtaran Adam Cüneyt Arkın'dı. Arkın; yıllardır yabancı ülkelerden gelen yapımcıların filmin devamını çekebilmek için görüşme talep ettiğini fakat yazılan senaryolarda doğulu espri anlayışı ve Türk'lere özgülük yer almadığı için kabul etmediğini, Murat Boyacıoğlu'nun senaryosunu ise en son halini aldıktan sonra (6. yazımından sonra) onayladığını ve projeye "nevet" dediğini açıkladı.Arkın'ın ardından sözü alan Mehmet Ali Erbil ise, sinemaya efsanevi oyuncu Ayhan Işık'ın oğlu rolüyle adım attığını ve şimdi de bir başka efsanevi oyuncunun, Cüneyt Arkın'ın oğlu rolünde oynayacağı için çok mutlu olduğunu belirtti.Yönetmen Kartal Tibet, Türk Sineması'nda yıllarca rakip olarak gösterildiği Cüneyt Arkın'la yeni bir projeye başlamaktan onur duyduğunu, ayrıca kendisi gibi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Mehmet Ali Erbil ile Hababam Sınıfı Merhaba'dan sonra tekrar biraraya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Tibet ayrıca, çıkışa geçen Türk Sineması'na bir eser daha kazandırmanın kendisini herşeyden daha çok mutlu edeceğini, gişenin ilk hedefi olmadığını sözlerine ilave etti. Türk Sineması'nın bir zamanlar Antalya Film Festivali'nde yarışacak on filmi bile bulamadığı dönemlerden bugüne gelmesinde Mehmet Ali Erbil'in büyük payı olduğuna değinen Tibet; Deniz Seki, Hıncal Uluç, Pascal Nouma gibi oyuncuları sansasyonlarına göre değil role uygunluklarına göre seçtiğini ama yine de son sözün sinemaseverlere ait olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.Üzerinde 18 kişilik animasyon ekibinin çalıştığı ve yaklaşık 2 milyon dolarlık bilgisayar teknolojisi kullanılacak olan "Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" 2055 senesinde uzayda geçiyor. Film; bir türlü hükümetin kurulamadığı bir düzende, uzayı parselleyip bir nevî otopark mafyalığı yapan Türklerin yer aldığı, çeteler, krallar ve kraliçelerle bezeli kısacası "fazlasıyla bize özgü" olarak nitelenen fantastik bir yapım olacak.16 Nisan'da çekimlerine başlanacak olan filmin sloganı A Milli Uzay Filmi, gösterim tarihi ise 20 Ekim 2006… Beyazperde.com'u tıklamaya devam edin, sabırsızlıkla beklediğimiz yapımla ilgili gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!Ertan Tunç
Yorumlar
  • Bu filmi izlemedim. O yüzden filmin hakkında yorum yapmıyorum. Ama bir filme insanların gitmesine sebep olan nedenlerden biride medyadır. Peki medya bu filmi nasıl yansıttı? Size tv de denk geldiğim bir tartışmayı aktarayım. Bir kanalda spiker ile film eleştirmenlerimizden! biri film hakkında konuşuyorlar. Filmi matrix ile kıyaslama olayına girdiler. matix te bir adamın üstüne bilmem kaç kişi saldırıyormuş, dünyayı kurtaran adam 1 dede böyle oluyormuş. ama matrix beğenilirken bizimkisi tiye alınıyormuş. bu nasıl bir film eleştirisi? biz ya matrix'i ya da dünyayı kurtaran adam filmini yanlış anladık heralde! Eleştirmen bunu yaparsa türk halkı her türlü yorumu yapmaya serbest ve hepside doğru olacaktır. nasıl olsa her şey bir komedi!

  • numa varsa mükemmel bence:)

  • Dünyayi kurtaran Adamin oglu bence gelmis gecmis tüm türk sinemasi filmlerinin rekorunu egale edecek yer yerinden oynayacak,yasayan efsane ´(cüneyt arkin) nin Hollywod´a nello norda havalar nasil dedirtecek bir film olacagina inaniyorum türk yaparsa iyisini yapar diyorum. saygilar

  • çoooooooooooooooookk güzel olacak bence...sabırsızlıkla bekliyorum..."Evet...kesinlikle çok kişi gülecek..."(not: son söz testere 2 den alıntıdır)

  • Bence bu filme THX serfikası alsınlar. Nasılsa ilk filmin büyük çoğunluğu George Lucas'a (!) aitti.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir