21 Aralık 2004 16:14

Dünyalar İki Kere Savaşacak

Wells'e Spielberg öncesi uyarlama

H.G. Wells'in Steven Spielberg'in kamerasından Tom Cruise'lu Dünyalar Savaşı (War of the Worlds) uyarlamasını heyecanla beklerken başka bir Dünyalar Savaşı olduğu ortaya çıktı. Pendragon Pictures'ın yapımcılığını yaptığı diğer Dünyalar Savaşı Mart 2005'te vizyona giriyor.Timothy Hines'ın yönetmenliğini yaptığı Dünyalar Savaşı uyarlamasıyla ilgili filmin yapımcılarının yaptığı açıklamalarsa oldukça ilginç. John Gallo bu projenin çok eski, hatta Spielberg'inkinden çok daha eski olduğunu söylüyor. ''Timothy, tıpkı Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi'yle ilgili yaşadıkları gibi, bu kitabın hayranıydı. Ben O'nu tanıdığımdan beri bu filmden bahsederdi ama her detayın kusursuz olabilmesi için yıllarca beklemek zorunda kaldı. Bir sürü efekt kullandık, set dışında stüdyolarda çekimler yaptık ama sonunda istediğimizi başardık.''Gallo'ya göre, ismi ve uyarlandığı kitap aynı olsa bile iki film birbirinden çok daha farklı olacak. ''Sanki aradan bir yüzyıl geçmiş gibi düşünün. Onların uyarlamasıyla bizimkinin arasında böyle bir fark olacak. Yani Timothy'nin anlatacağı hikaye Spielberg'inkinden önce yaşanmış hissi uyandıracak''.Hangi Dünyalar Savaşı daha çok ilgi çekecek henüz bilmiyoruz ama herkesin gözünün şimdiden Spielberg'in üstünde olduğu kesin. Gelişmeleri kaçırmamak için Beyazperde.com'u tıklamaya devam edin.
Yorumlar
  • bence artık spilberg tek değil... peter jackson onun tahtını sallamaya başladı.. hele king kongu izledikten sora kararım netleşti.. spilber yahudi propagandası münih filmiyle uğraşırken p.j ortalığı kasıp kavuruyor..

  • KİMSE SPİELBER GİBİ YAPAMAZ SPİELBERG İLK VE TEK.

  • SPIELBERG... sen teksin...

  • haksızsın! izlemeden karar vermek kadar yanlış birşey olmadığını pek çok "baba" film öncesi yaşadık, öğrendik... bekleyelim ve görelim derim ben!

  • Spielberg in Dünyalar Savaşı varken kim takar T.Hines i ...:))))...Haksızmıyım..?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir