4 Ağustos 2010 00:00

Dünyanın ilk interaktif korku filmi!

Alman Jung von Matt/Spree Berlin ajansı, geliştirdiği özel bir program ile "13th Street: Last Call" filmini interaktif şekilde gösterime sunmaya hazırlanıyor.

Filme girmeden gösterime giren kişilere verilen flyerlardaki havuç sayesinde izleyicilerin telefonları alınıyor. Sistem karışık olarak sinemadan birilerini arıyor ve telefonu açtığında, sinema perdesindeki kız onla konuşmaya başlıyor.

Filme gelen izleyiciler kapı girişinde cep telefonu numaralarını vermek zorundalar. Böylece ajansın geliştirdiği yazılım izleyici ile telefon numarasını eşleştirerek tanıyor. Film interaktif olmasının yanında cep telefonu kullanımında da bir ilk. Film sırasında başrol oyuncusu izleyicileri rastgele arayarak ne yapması ve nasıl kaçması gerektiğini soruyor. Tabii ki bu sorular evet hayır tarzında tek cevaplı sorular. Sesli komutları anlayan bir IVR sistemi sayesinde ekrandaki oyuncu komutları takip ederek her seferinde farklı sonuçlanacak bir esere imza atıyor. Filmin bir korku filmi olması heyecanı daha da artıran başka bir unsur. İnteraktif sinemanın nasıl gerçek olabileceğiyle ilgili soru işaretlerinizi gidermek filmin tanıtım videosunu izleyin!

13th Street: Last Call

Dünyanın ilk interaktif filmi! | video.mynet.com

Yorumlar
  • sinop

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir