25 Eylül 2009 10:12

Dünyanın Kısası İstanbul'da!

En önemli kısa film festivali olan İstanbul Kısa Film Festivali açılış töreniyle başladı!

İstanbul için kısa film vakti...Ülkemizde de yavaş yavaş popülerleşen ve festivallerin, yarışmaların artışına paralel olarak toplumun her kesiminden yeni yönetmenler kazanan kısa filme adanmış en büyük buluşma başladı.19.Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali Açılış Töreni, İtalyan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Festival yönetmeni Hilmi Etikan açılış konuşmasında festivalin kısıtlı bütçesine rağmen yıllardır kısa filmin Türkiye'deki en önemli platformu olduğunu ve uluslararası düzeyde bilinirliğinin giderek arttığını söyledi. Etikan geçtiğimiz günlerde vefat eden sinema adamı Artun Yeres'i kaybetmenin üzüntüsünü de dile getirdi. Bu yılki festivalde filmler 7-14 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fransız, İtalyan ve Alman kültür merkezlerinde izlenebilecek. Filmlerin bir çoğu Türkçe altyazılı ve gösterimler tamamen ücretsiz. Festival kataloğu film gösterimlerinin yapılacağı salonlardan temin edilebilir. Ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler istanbulfilmfestival.com adresini ziyaret edebilirler.Unutmayın; bu kısa filmler başka yerde yok. Gerçekten yok!
Yorumlar
  • her sinema severin katılması gereken önemli bir etkinlik bence, tek çatı altında buluşuyor ve buluşturuyor ,fikir alışverişi iyi oluyor bence.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir